20 مدل شومیز دخترانه مجلسی

مدل شومیز دخترانه مجلسی شیک

شومیزدخترانه، پیراهن‌های مدل دار و زیبایی است که در کمد تمام خانم ها پیدا می ‌شود. اکثرا این نوع بلوز ها به دلیل پر زرق و برق بودنشان در مهمانی ها و مجالس مورد استفاده قرار می ‌گیرد که باعث شیک شدن استایل شما می شود.

 شومیز مدل های مختلفی دارد که پر طرفدار ترین آنها مدل های مجلسی هستند که در این مقاله درباره‌ شیک ترین و محبوب ترین شومیز‌هابه طور مفصل توضیح داده شده.

20 مدل شومیز دخترانه مجلسی

شومیز چیست؟

کلمه شومیز که در بین ایرانیان بسیار رواج دارد در واقع از یک کلمه فرانسوی به نام chemise گرفته شده است که به معنای طیف زیادی از بلوز های زنانه و دخترانه است. در ابتدا به لباس های مردانه جلو باز که دارای دکمه بودند شومیز می گفتند ولی امروزه مدل شومیز دخترانه به لباس هایی که دارای مدل و زرق و برق زیادی است اختصاص داده شده است.

زمانی که کلمه chemise را به زبان فرانسوی سرچ کنید، انواع مختلفی از لباس های کوتاه و بلند زنانه و مردانه را مشاهده می کنید ولی اگر به زبان فارسی کلمه مدل شومیز دخترانه را سرچ کنید فقط نوع خاصی از بلوز های زنانه به شما نشان داده می‌شود. ولی در کل شومیز به بلوز های مدل دار مجلسی که دارای جنس لطف و خوبی دارند و مناسب فصل های گرم سال هستند.

مدل شومیز دخترانه گل بابونه

بهترین نوع پارچه برای شومیز چیست؟

هنگام دوخت انواع مدل شومیز دخترانه از پارچه های مختلفی استفاده مانند حریر، گیپور، نخی و… می‌کنند و هیچ محدودیتی در انتخاب جنس پارچه نیست ولی اکثر مواقع از پارچه های بدن نما و ریزش دار استفاده می کنند که دارای نما و جلا باشد.

پارچه حریر: این نوع پارچه از گروه پارچه های ابریشمی است و استفاده از پارچه های حریر انتخاب بسیار مناسبی برای دوخت مدل شومیز دخترانه است. این پارچه به دلیل سبک و نازوک بودن آن طراحان لباس زیادی از این نوع پارچه استقبال می کنند.

 تنوع پارچه های حریر بسیار زیاد است و شما با هر سلیقه ای می‌توانید مدل شومیز دخترانه دلخواه خود را در بازار پیدا کنید. استفاده از انواع پارچه های حریر در لباس ها از دیر باز وجود داشته و جالب است بدانید که سازنده همچین پارچه محبوبی، چینی ها بوده اند که برای دوخت پیراهن و روسری و… استفاده می کردند.

مدل شومیز دخترانه حریر دارای جنس بسیار خنکی است و معمولا در فصل های گرم سال از این نوع شومیز‌ها استفاده می‌کنند. برخی از حریر ها بسیار نازک و برخی دیگر زخیم تر هستند که شما با توجه به سلیقه و شرایط خود نوع حریر را انتخاب کنید. داشتن این مدل شومیز دخترانه حریر در کمد هر خانمی واجب است.

شمیز دخترانه حریر گلدار
مد شومیز دخترانه مجلسی مشکی

پارچه گیپور: مدل شومیز دخترانه با پارچه های گیپور بسیار زیبا و خاص هستند. شومیز‌های گیپور یکی از زیبا ترین مدل شومیز دخترانه است که با انواع دامن و شلوار می‌توان پوشید و یک ترکیب زیبایی را به وجود آورد. این نوع مدل شومیز دخترانه استایل شما را خاص و سر زنده نشان می‌دهد و روحیه افرادی که با شما معاشرت می‌کنند را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

با شنیدن اسم پارچه های گیپور شاید فکرکنیم پارچه هایی قدیمی هستند و به یاد بلوز‌های مادر بزرگمان می‌افتیم که از پارچه های گیپور و توری استفاده می کردند اما باید بگویم تاریخ مد و فشن در طول زمان بارها  تکرار می‌شود و طرح های قدیمی طرح های مد و ترند امروزی هستند که با استقبال زیادی روبرو می‌شود.

پارچه های گیپوری که در مدل شومیز دخترانه به کار برده می‌شود به دلیل بدن نما بودن به عنوان خرج کار و تزئین لباس استفاده می کنند یا یک آستر در زیر شومیز به کار می‌برند.

در واقع شما با پوشیدن مدل شومز دخترانه گیپور بهار و شیک بودن را برای خودتان و و دیگران به ارمغان می آورید.

مد شومیز دخترانه گیپور
شومیز عروس

پارچه نخی: مدل شومیز دخترانه نخی بسیار خنک و پر طرفدار است این نوع شومیز های معمولا تنوع بالایی دارند و بیشتر به صورت رنگ سفید که معمولا دارای برش و و خرجی کار هستند و مدل های گلدار با دوخت ساده در بازار دیده می شود که

این مدل شومیزدخترانه را می‌توانید در تمامی فصل ها بپوشید و بسیار مناسب خانم هایی است که دوست دارند در مهمانی ها یک شومیز شیک و پوشیده در عین حال راحت بپوشند چون یک باقت سبک و محکمی دارد. مدل شومیز نخی در لیست لباس های هر خانمی باید وجود داشته باشد.

شومیز نخی خنک
شومیز دخترانه نخی شیک
جدید ترین مانتو جلو باز سال 1401

مطالعه مقاله جدید ترین مدل مانتو جلو باز

 چگونه ست کردن انواع مانتو های خامه دوزی و تابستانه؟

پارچه ساتن: استفاده از پارچه های ساتن در لباس مجسلی و انواع مدل شومیز دخترانه بسیار ایده جذابی است چون علاوه بر زیبایی باعث درخشش بیشتر شما در مراسم ها می شود.

پارچه های ساتن نیزدارای طرح های ساده و متنوعی است که هنگام دوخت بسیارزیبا می شوند. در دوخت این نوع شومیز ها بیشتر از پارچه های ساتن طرح دار استفاده می ‌شود تا پارچه های ساتن ساده.  شومیز‌های ساتن اکثرا به دلیل داشتن طرح شلوغ و پر زرق و برق در مدل شومیز دخترانه زیاد از برش و خرجی کار استفاده نمی کنند چون ترکیب طرح های شلوغ با دوخت های زیاد و چین دار اصلا جالب نیست.

شومیز ساتن سبز
شومیز خال خالی

انواع مدل شومیز دخترانه شیک

مدل شومیز دخترانه تنوع بسیار زیادی دارد که با زیاد شدن طراحان این تنوع و خلاقیت در دوخت شومیز ها بیشتر شده است و ایده های جالبی را در نحوه دوخت ها ارئه می دهند.

مدل شومیز دخترانه آستین بلند: این نوع شومیز ها در بین خانم ها و دختران جوان طرفدار بیسیار زیادی دارد و دارای تنوع بیشتری نسبت به مدل های دیگر است. این نوع شومیز ها مناسب تمام فصول سال هستند و به دلیل داشتن پوشش می‌توانید در بیشتر مجالس ازمدل شومیزدخترانه آستین بلند استفاده کنید.

شومیز آستین بلند انتخاب خانم های شیک پوش و خوش سلیقه است که دوست دارند در مهمانی ها بدرخشند. کفشی که برای پوشیدن با شومیز های آستین بلند استفاده می کنید بستگی به سلیقه و شرایط شما دارد پوشیدن کفش پاشنه بلند بیشتر مناسب مهمانی های رسمی و مجلل است و کفش اسپرت مناسب دوهمی و مهمانی های ساده است .

شومیز دخترانه حریر طوسی
شومیز دخترانه آبی چین دار

مدل شومیز دخترانه آستین کوتاه: شومیز های آستین کوتاه و تاپی، غیر رسمی تر و راحت تر از شومیز های دیگر است و بسیار مناسب فصل های گرم است. این نوع شومیز ها را میتوان در دورهمی های دوستانه و محیط های غیر رسمی به تن کنید.

مدل شومیز دخترانه تاپی شما اگر ساده است، می‌توانید با انواع شلوار و دامن های فانتزی و چین دار بپوشید که ترکیب زیبایی را به وجود می آورد و با پوشیدن یک کیف و کفش مناسب می‌توانید یک استایل بی نقصی داشته باشید.

مدل شومیز استین کوتاه
مدل آستین شومیز دخترانه

انواع یقه برای مدل شومیز دخترانه

شومیز ها به یقه های مدل دار خود معروف هستند و طراحان توجه زیادی به مدل یقه و مدل آستین شومیز ها دارند. شما در انتخاب یقه برای دوخت مدل شومیزدخترانه بسیار آزاد هستید و با توجه به شرایط و سلیقه خود می توانید مدل یقه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مدل یقه مردانه مرسوم ترین و محبوب ترین یقه در میان شومیز های دخترانه است، البته یقه هفتی و یقه های گرد نیز طرفداران زیادی را در این بین دارند. اگر شما میخواهید که یک شومیز متفاوت و زیبا داشته باشید باید حتما به نوع یقه های آن نیز دقت کنید.

مدل انواع یقه شومیز دخترانه

انواع یقه برای مدل شومیز دخترانه
شومیز ها به یقه های مدل دار خود معروف هستند و طراحان توجه زیادی به مدل یقه و مدل آستین شومیز ها دارند. شما در انتخاب یقه برای دوخت مدل شومیزدخترانه بسیار آزاد هستید و با توجه به شرایط و سلیقه خود می توانید مدل یقه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
مدل یقه مردانه مرسوم ترین و محبوب ترین یقه در میان شومیز های دخترانه است، البته یقه هفتی و یقه های گرد نیز طرفداران زیادی را در این بین دارند. اگر شما میخواهید که یک شومیز متفاوت و زیبا داشته باشید باید حتما به نوع یقه های آن نیز دقت کنید.

مدل شومیز استین کوتاه
مدل آستین شومیز دخترانه

استفاده از زیور آلات هنگام پوشیدن مدل شومیز دخترانه
هنگام پوشیدن انواع مدل شومیز دخترانه می‌توانید برای خارج شدن از یک نواختی از اکسسوری های مختلف استفاده کنید. به این موضوع توجه کنید که امروزه اکسسوری های ظریف و ساده بسیار ترند شده که میتوانند استایل شما را خاص نشان دهند. بهتر است هنگام پوشیدن شومیز های ساده و شومیز هایی که رنگ خنثی دارند از چندین اکسسوری هایی استفاده کنید تا استایل شما جلوه بهتری داشته باشد و به یاد داشته باشید که همیشه زیبایی در سادگیست.

اکسسوری کارتیر
اکسسوری طلایی

در این مقاله متوجه شدیم که شومیز از جمله لباس هایی می باشد که در بین خانم ها بسیار محبوب است و به دلیل تنوع زیادی که دارد بسیار مورد استقبال آنها قرار می‌گیرد. انواع مدل شومیز دخترانه به صورت ‌جلو باز و جلو بسته دوخته می‌شود که از انواع پارچه های گلدار، ساده، حریر، نخی و… برای دوخت آن استفاده می‌شود.
شومیز دخترانه را می‌توان با انواع مدل های شلوار و دامن ترکیب کرد و در دورهمی ها و مجالس آن را پوشید. مدل شومیز دخترانه مجلسی که دارای قد بلند تری می باشد نیز بسیار مورد توجه خانم ها قرار دارد.

مد شومیز حریر دخترانه
ارسال دیدگاه