اسکین لپتاپ چیست؟ 3 نکته مهم در انتخاب استیکر لپتاپ

اسکین لپتاپ

اسکین لپتاپ چیست؟ اسکین در لغت نامه به معنی پوست یا پوسته است که در ابعاد و طرح های مختلفی تولید می‌شود. شرکت ژینو این امکان را برای مشتریان خوش ذوق و خوش سلیقه خود فراهم کرده است که هر طرح و ابعاد متناسب با سلیقه افراد را چاپ کند و این اسکین لپتاپ فانتزی را روی دستگاه دیجیتالی خود مانند لپتاپ، کیس کامپیوتر، تلفن همراه و…نصب کنند.

در چه زمانی اسکین لپتاپ وارد ایران شد؟

با پیشرفت صنایع چاپ کم کم چاپ استیکر و اسکین به صورت محدود توسط فروشگاه های اینترنتی عرضه می‌شد که بعد ها هم زمان لوازم التحریر ها هم اقدام به فروش آن کردند. خوشبختانه ایران در عرصه چاپ اسکین و استیکر از دیگر کشور ها جا نماد و شروع به تولی اسکین لب تاب با کیفیت کرد.

 فواید استفاده از اسکین لپتاپ چیست؟

محافظت دلیلی است که کثرا اسکین لپتاپ را خریداری می‌کنند، اسکین وسیله شمارا در برابر ضربه و خط خش و آلودگی حفظ می‌کند و دلیل دیگر می‌تواند این باشد که امروزه وسایل دیجیتالی ظاهری ساده و کسل کننده دارند که شما میتوانید با استفاده از این استیکر‌ها وسایل خود را با ذوقی که دارید تزیین کنید . استفاده از وسایل فانتزی همچون اسکین‌ها شخصیت و هویت شما را برای دیگران به نمایش میگذارد.

آیا استفاده از اسکین لپ تاب برای دستگاه مفید است یا مضر؟

در پاسخ به این سوال میتوان هم جواب مثبت داد هم جواب منفی که البته مهم ترین جواب در پاسخ به این سوال جنس اسکین لپتاپ  است .

مواد اولیه نامناسب قطعا به دستگاه آسیب میزند و از آسیب هایی که میتوان نام برد عبارت است از تغیر ظاهر دستگاه دیجیتال، پوسته شدن دستگاه، بر جای ماندن چسب استیکر‌ها بر روی دستگاه  ولی به طور کلی اسکین لپتاپ مرغوب آسیبی به دستگاه نمیرساند.

چگونه یک اسکین لپتاپ مرغوب تهییه کنیم؟

  1. اولین راه آسان برای تشخیص اسکین لپتاپ ظاهر آن است شفافیت لازم را داشته باشد  و میتوان در یک نگاه از کیفیت طرح و نقش اسکین مطلع شد
  2. دومین راه ضخامت و دولایه بودن آن است که اسکین های لپتاپ خارجی ۳ لایه هستن.
  3. سومین راه نوع برش اسکین لپتاپ است؛ اگر اسکین ها درست برش نخورند باعث افت کیفیت کالا می‌شوند.

اسکین لپتاپ فانتزی ژینو

چند سوال مهم!

استیکر لپتاپ چند لایه است و از چه لایه های درست شده است؟

لایه اول: لایه چسبی است که باعث چسبیدن پوسته چاپ اسکین روی سطح دلخواه است.

لایه دوم: لاه دوم اسکین لب تاب لایه اصلی است و شامل چاپ و طرحی است که توسط دستگاه های مختلف انجام شده  و این لایه وگر بدون محافظ بماند به مرور زمان جلا و زیبایی خود را از دست می‌دهد.

لایه سوم: یک لایه محافظ است که یک لایه شفاف و بدون رنگ است که تاثیر بسیار زیادی در نگهداری و مقاوم شدن استیکر لپتاپ شما دارد.

این لایه محافظ سبک براق و مات دارد که مات چون نور را بازتاب نمی‌کند و شکل درست تری از طرح را نشان می‌دهد طرفداران بیشتری دارد.

اسکین لپتاپ چند بار مصرف است؟

اگر از اسکین لب تاب شرکت ژینو خریداری کردید و در هنگام نصب اسکین لب تاب دچار اشتباه شدید  و خواستید که اسکین لبتاب را جداسازی کنید خیالتان راحت باشد چون اسکین های لبتاب ژینو با بهترین کیفیت ساخته شده است که قابلیت چند بار مصرف کردن را دارد پس با خیال راحت اشتباه کنید😉

اما برخی از اسکین ها به دلیل نازکی زیاد و زیاد بودن چسب اسکین ها در جدا سازی دچار مشکل میشوند .

آیا ابعاد استیکر مهم است؟

بله ، اگر ابعاد اسکین لپتاپ متناسب با دستگاه شما باشد طول عمر اسکین مورد نظر هم بیشتر می‌شود، اگر کوچک تر باشد دستگاه شمارا به طور کامل پوشش نمی‌دهد و ظاهری ناپسند تحویل شما می‌دهد و اگراسکین بزرگتر باشد لبه های اضاف آن محل تجمع گرد و خاک و چربی میشود و شما را ازار می‌دهد و زود تر از بین می‌رود. شما می‌توانید با استفاده از کاتالوگ دستگاه اندازه اسمی را پیدا کنید.

آیا پوسته لپتاپ در برابر شستشو و آب مقاوم است؟

اگر اسکین لپتاپ از جنس p.v.c باشه میتوان گفت اسکین ما ضد اب است ولی اگر به طور مدام در مقابل رطوبت و شستشو قرار بگیرد ممکن است دچار تغیر رنگ بشود اما به طور کامل نه! آسیبی نمی‌بیند.

آیا نصب و جدا سازی پوسته لپتاپ به راحتی انجام میشود؟

اگر اسکین لپتاپ از جنس p.v.c باشد بله هم نصب اسکین هم جدا سازی آن از روی سطح دستگاه بسیار آسان تر است ولی در غیر این صورت ممکن است اسکین لپ تاپ بر اثر جدا شدن دوباره پاره بشود یا اصلا جدا نشود.

نکته مهم بعدی در نصب این استیکرها دو یا سه لایه بودن آن است که اگر ضخامت بیشتر بود نصب و جدا سازی آن راحت تر است .

و نکته مهم اخر اگر در ساخت اسکین لپتاپ چسب زیادی به کار گرفته شود در هنگام جدا سازی جای چسب بر روی دستگاه دیجیتالی باقی میماند یا اسکین در اثر کشش زیاد پاره میشود یا اصلا از سطح دستگاه جدا نمی شود .

دلیل جدا شدن خود به خود اسکین لپ تاپ از دستگاه چیست؟

جدا شدن اسکین‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد مثل:

۱- ناصاف بودن سطح دستگاه

۲-خشک نبودن سطح دستگاه

۳- وجود گرد و خاک و چربی بر روی سطح دستگاه

4 وجود حباب و هوا بر زیر استیکر لپتاپ

ولی اگر همه این موارد را رعایت کردید و همچنان این استیکر از سطح دستگاه جدا شد باید گفت که اسکین و همچنین چسب آن از کیفیت مرغوبی بر خوردار نبوده. اگر دوس دارید از این مکافات و اعصاب خوردی دور باشید از کالاهایی برند استفاده کنید که هدف اصلی آنها اصل بودن و تضمین کیفت است که خوش بختانه شرکت ژینو در تلاش است بهترین کالا را به دست مشتریان خود برساند.

برای طول عمر اسکین لپتاپ خود چه کنیم؟

نکته اول در افزایش طول عمر اسکین تا به دقت در چسباندن صحیح آن بر سطوح دستگاه است که هنگام چسباندن سطح دستگاه عاری از کثیفی و هوا و حباب باشد تا اسکین به خود دستگاه بچسبد. نکته دوم زیاد در معرض شستشو و رطوبت نباشد.

 

ارسال دیدگاه