در طول تاریخ چه بر سر برند دیور آمده است؟

تاریخچه برند دیور چیست؟

دیور برندی است که ریشه در تاریخ دارد و با همان نگاه اول می‌توان فهمید که برندی لوکس است. این خانه مد فرانسوی است که به یک برند بین المللی مشهور تبدیل شد و از سال 1946 به دلیل ظرافت و زنانگی زیبایی که در محصولات خود داشت تحسین می شد. دیور یک شرکت پر تلاش است که بیش از 70 سال است که در دنیای مد است.

ظاهر متفاوت و خاص دیور از همان ابتدا بر دنیای مد تاثیر گذاشته است. دیور به دلیل خلاقیت در مد شناخته می شود که مد پوشاک، اکسسوری، کالا های چرمی و کفش تغییر داده است. این برند محبوب در اطراف و پیرامون ما بسیار وجود دارد حتی اگر ما متوجه آن نشویم.

موسس و بنیان گذار برند دیور dior که بود؟ برند دیور در چه سالی تاسیس شد؟

این برند توسط کریستین دیور تاسیس شد او متولد ژانویه 1905 است. این برند و شرکت مد در 30 دسامبر 1946 در خیابان مونتن پاریس تاسیس شد. اولین مجموعه دیور در بهار\تابستان، در تاریخ 12 فوریه 1947در دفتر مرکزی شرکت عرضه شد. دیور در طراحی و تولید پوشاک بسیار استعداد داشت و اطرافیان و مسئولان شرکت های مد می دانستد.

او در طراحی دامن ها را کوتاه تر و پرچین تر و کمر لباس هارا تنگتر می کرد تا زیبایی را به رخ بکشد. او در طراحی لباس شب از خطوط و منحنی های زیادی استفاده می کرد تا لباس شیک تر باشد و به سنت و لباس های متروکه جان داد.

شرکت امپراطوری مد دیور و تبدیل شدن این برند به یک برند بزرگ

این برند به شکوفایی خود ادامه داد و در اواسط دهه 1950 شرکت مد دیور به یک امراطوری مد قدرتمند شناخته می‌شد. افراد مشهور بی شماری از جمله مارلن دیتریش، آوا گاردنر و اعضای خانواده سلطنتی از لباس های برند دیور بسیار استقبال می کردند.

برند دیور را چه کسانی تاسیس کردند؟

مرگ کریستین دیور

دیور در سال 1957 بر اثر حمله قلبی شدید در گذشت.او فقط 52 سال داشت و تمام دنیای مد با این غم احساس همدردی کردند. چون میدانستند شخص جوانی از این دنیای مد کنار رفته است. پس از مرگ دیور از مسیر خود منحرف نشود به سنت لورن این مقام اهدا شد.

پس از مرگ غم انگیز کریستین دیور در سال 1957، ایو سنت لوران 21 ساله این سلطنت خلاقانه دیور را به دست گرفت و او با استفاده از پارچه های نایاب و حفظ تناسب در لباس ها و برش و دوخت دقیق، میراث ارزشمند را ادامه داد. با این حال مجموعه های لوران دارای اجزایی بودند که هنگام پوشیدن نرم تر و سبک تر و راحت تر بودند. 

به دلیل طرفداران نوع مد او، طرح های سنت لورن به دلیل موفقیت در شرکت مد جسورانه تر شد.تا اینکه در سال1960کلکسیون بوهمی او  که مجموعه ای خشن بود مورد انتقاد شدید قرار گرفت. لوران به ارتش فرانسه فراخانده شد و مجبور به ترک شرکت و دنیای مد دیور شد.

تحولات برند دیور پس از مرگ کریستین دیور

پس از جدایی سنت لوران از دیور، فردی به نام مارک بوهان در اواخر 1960 به عنوان سرپرست خلاق برگزیده شد. او در حالی که اوضای مد و پوشاک به تشویش و اضطراب افتاده بود باعث شد که این برند را سر پا نگهدارد و در سال 1968 شرکت مد دیور را نجات داد.

 

در سال 1989 جانفرانکو فره یک فرد ایتالیایی بود که جایگزین بوهان و به عنوان طراح اصلی شد. فره به عنوان اولین طراح غیر بومی بود که شهرت زیادی نداشت او طرح های سنتی که در دیور وجود داشت را کنار گذاشت و به طراحی لباس های زنانه و و رمانتیک دار پرداخت و مفهوم و سبک جدیدی را معرفی کرد. لباس هایی که طراحی کرد دارای خز و بافت پارچه ها متفاوت بود. به دلیل طراحی های منحصر به فرد خود جایزه  Dé d’Or را دریافت کرد و این جایزه دوبار در سال اهدا می‌شد.

تا سال 1990 بوتیک های دیور در مناطق مجلل نیویورک، لس آنجلس و توکیو افتتاح شد. در آن سال درآمد دیور 129 میلیون دلار بود که درآمد خالص آن 22 میلیون دلار بود.تا سال 1995 در آمد این برند به 177 میلیون دلار افزایش پیدا کرد که درآمد خالص آن 26 ملیون دلار است.

طراحان معروف برند دیور

کیف معروف لیدی دیور

در سال 1995 برنات شیراک (همسر رئیس جمهور سابق فرانسه ژاک شیراک) با کریستن دیور تماس گرفت و یک کیف سفارش داد و توضیح داد که می خواهد در سفر به پارس یک کیف دستی منحصر به فرد به شاهزاده ویلز هدیه دهد. او یک کیف مشکی که دوخت لحافی داشت را طراحی کرد که بعد از مدتی در بازوی شاهزاده خانم هنگام بازدید از خانه کودک در بیرمنگام دیده شد.

او در آن روز با کیف در حالی که کودکی را در آغوش گرفته بود عکاسی شد. همچنین دوباره در سفر دولتی بعدی خود به آرژانتین دوباره با کیف مورد علاقش عکس گرفت . دیور به عنوان یک برند و نماد افسانه یاد می‌شد. در سال 1996 به لطف پرنسس دایانا نام آن را به لیدی دیور تغییر داد.

معروفترین کیف های برند دیور

ویژگی های کیف لیدی دیور

کیف لیدی دیور دارای روکش چرم است که که از ناپلئون الهام گرفته شده است. این کیف دارای دسته های نیم دایره ای زیبایی است که توسط حلقه های فلزی طلایی به کیف متصل شده است و توسط مارک برند دیور که از جنس فلز و به رنگ طلایی است زینت داده است و از حروف تشکیل دهندهاین برند درست شده. سپس از این کیف در رنگ های مختلف و گوناگونی تولید شد.

بهترین و معروفترین کیف هایی که برند دیور از چرم تولید کرده است
بهترین کیف های آرایشی دنیا

مطالعه نقد و بررسی 14 مدل از بهترین کیف های آرایشی روز دنیا!

در طول سالهای متمادی چهره های معروفی  مانند کارلا برونی، دایانا کروگر، مونیکا بلوچی و ماریون کوتیار از این کیف لیدی دیور استفاده کردند. تا به امروز این کیف لیدی دیور به عنوان یک قطعه نمادین برای این برند باقی مانده است.

خط تولید لباس مردانه دیور

در ژوئیه سال 2000 هدی اسلیمن جانشین پاتریک لاوواکس به عنوان طراح اصلی دیور هم شد. اگر چه خط تولید لباس مردانه در سال1970 توشط مارک بوهان تاسیس شد اما به اندازه خط تولید لباس زنانه موفق نبود و این بوتیک تعطیل شد. اسلیمن دیور هم را باز سازی کرد و زیبایی مدرن مردانه ای به این بوتیک بخشید. زمانی که برت پیت و میک جیگر را با لباس های این برند دیده شدند بسیار طرفدار پیدا کرد و پس از هدی اسلیمن شخصی به نام کریس ون آسشه به عنوان مدیر خلاق انتخاب شد.

بهترین کیف های برند دیور

1.کیف Lady Dior

کیف لیدی دیور گواهی بر میراث دیور است به دلیل طراحی ظریف و جزئیات زیاد آن کلاسیک ترین کیف برند دیور است. یک آویز فلزی که از حروف تشکیل دهنده نام این برند تشکیل شده به دسته جلویی کیف آویزان شده. این کیف بیش از 25 سال است که طراحی شده و به این زودی ها از بین نمی‌رود.

2. کیف  Bobby

این کیف عمر زیادی ندارد و در بین مردن بسیار محبوب است که در بین کیف های برتر این برند قرار گرفته است کیف بابی اولین بار در سال 2020 عرضه شد و دیور به دنبال کیفی جمع و جور با کارایی زیاد بود. شکل و ساختار این کیف باعث شده برای مسافرت ها و تعطیلات بسیار مناسب باشد.

ویدئوی ساخت این کیف را میتوانید با کلیک بر روی این فیلم ببینید.

3. کیف Dior Saddle

این کیف دارای شکلی متفاوت و نمادین است . یک سبک ظاهری متفاوت که اواسط سال 2000 احیا شد و طرفداران زیادی را جذب کرد و هر سال سبک های بیشتر معرفی می شود.

جذابترین و بهترین کیف های برند دیور از جنس چرم

4. کیف 30 Montaigne

نام این کیف برگرفته از آدرس قدیمی آتلیه در پاریس به عنوان بخشی از مجموعه پوشاکی است.

این کیف با طراحی معاصر به شکل جعبه می‌باشد که و دارای یک بند تمام چرم است که قابل تنظیم است تا کاربر بتواند خیلی راحت استفاده کند این کیف در سال 2019 طراحی و عرضه بازار شد. این کیف طرفداران زیادی دارد و هرساله به این محبوبیت افزایش می یابد.

انواع مدل کیف های دیور با ظاهر جذاب

در این مقاله به هر آنچه بر برند دیور در طول سالیان سال گذشته است در کنار شما پرداختیم. در مقالات قبلی نیز دیده ایم که برند های بزرگی مانند برند مکس مارا، برند ویکتوریا سکرت و برند سلین چه سرگذشتی داشته اند. برخی از این برندها شکست هایی را تجربه کرده اند اما مجددا به روزهای اوج خود بازگشته اند.

در این مقاله از سری مقالات ژینوبلاگ نیز باهم برند دیور را بررسی کردیم و به محصولات آن مانند کیف‌های معروف و جذاب آن پرداختیم. همچنین تحولات آن پس از مرگ بنیان گذار این برند نیز بیان شد. امیدواریم شما نیز از مطالعه این برند لذت کافی را برده باشید.

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
ارسال دیدگاه