رنگ سال را چه کسانی و بر چه اساسی انتخاب می‌کنند؟

رنگ سال چیست؟ رنگ سال را چگونه انتخاب می‌کنند؟

رنگ سال 2022 بر گرفته از رنگ آبی پویا با ته رنگ زنده ی قرمز و بنفش است که پر از رمز و راز است. شرکت پنتون ثبات و هیجان این رنگ را با قرمز تثبیت کرده است. این رنگ های در موقعیت های مختلفی استفاده می شود. همچنین افراد زیادی به خصوص بانوان عزیز علاقه زیادی به ست کردن رنگ ها در پوشش و ظاهر خود دارند که یکی از مواردی که دقت می‌کنند همین رنگ سال می باشد. از این رو مطلبی نیز درمورد ست کردن رنگ سال ۱۴۰۱ در ژینوبلاگ موجود است که می‌توانید آن را مطالعه کنید.

رنگ سال چگونه انتخاب می شود؟

اگر فکر میکنید که رنگ سال را انتخابات عموم مردم یا سلیقه آنها است سخت در اشتباه هستید. چون در شرکتی بزرگ و توسط عده ای متخصص در رنگ برای رنگ سال تصمیم می گیرند نام این شرکت پنتون است.

کار شناسان شرکت پنتون برای رسیدن و انتخاب رنگ در اتاقی که تمام وسایل آن سفید است جمع می شوند و همفکری می‌کنند تا به ایده های جذاب برسند، و هر ساله به مطالعه تاثیرات رنگ در سراسر جهان، بخش‌های مختلف مانند صنعت سرگرمی و فیلم‌های در حال تولید، مجموعه‌های هنری مسافرتی و هنرمندان جدید، مد، اثاثیه منزل، رنگی را برای سال آینده انتخاب می‌کنند. همچنین زمینه های طراحی، مقاصد محبوب سفر و سبک های زندگی جدید، سبک های بازی، شرایط اجتماعی-اقتصادی یا رویداد های بزرگ ورزشی الهام می گیرند. کارشناسان پنتون همچنین به فناوری‌ها، مواد، بافت‌ها و افکت‌های جدیدی که بر رنگ تأثیر می‌گذارند دقت می کنند.

لوری پرسمن، معاون مؤسسه رنگ پنتون، گفت:

رنگ سال پنتون منعکس کننده آنچه در فرهنگ جهانی می گذرد است و نشان می دهد مردم از چه چیزی استقبال می‌کنند و می‌توانند به آن امید وار باشند.

ست رنگ سال جدید چیست؟ چی بپوشم؟

رنگ سال 2022

رنگ سال 2022 بر گرفته از رنگ آبی پویا با ته رنگ زنده قرمز و بنفش است. شرکت پنتون ثبات و هیجان این رنگ را با قرمز تثبیت کرده است. این شاد ترین و پر قدرت ترین ترکیب رنگی است که می‌توانید ببینید که تازگی را معرفی می‌کند. این رنگ نشان دهنده اعتماد به نفس، ثروت، کنجکاوی و روحی خلاق است.

رنگ بنفش مایل به قرمز، نگرش شادی‌بخش و حضوری پویا را به نمایش می‌گذارد که خلاقیت شجاعانه و بیان تخیلی را تشویق می‌کند. ایجاد یک رنگ جدید در سالی جدید نشان دهنده نوآوری و تحول است چون انسان ها با رنگ ها بسیار ارتباط می‌گیرند. پیچیدگی این رنگ آبی جدید که با قرمز و بنفش مخلوط شده احساسات چشم را برانگیخته می کند.

چطوری رنگ سال رو تو لباسا ست کنم؟ برای سال جدید چی بپوشم؟

زیبایی رنگ سال در آرایش و رنگ مو

استفاده از رنگ سال برای آرایش جسارت و خلاقیت زیاد می خواهد چون شروع کاری جدید نظرات زیادی را در بر می‌گیرد. اینکه شما آرایش مو، ناخن، صورت خود را چگونه با یکدیگر هماهنگ و تطابق دهید تماما ایده های نو و ذهن باز و خلاق را می خواهد چون استفاده از چنین تم رنگی آرایشی گرد و خاک می کند. ولی به طور کلی امروزه آرایش ها ملیح و کمرنگ ترند و مد شده.

رنگ مو سال ۱۴۰۱ چیست؟
رنگ آرایش برای سال جدید ۱۴۰۱

رنگ سال در پوشاک

استفاده از رنگ سال یا رنگ بنفش باعث افزایش دقت، اعتماد به نفس، شادی و پویایی است و بی نهایت انسان را جسور می کند. در این رنگ گاهی رنگ آبی به چشم می خورد که عجیب غریب است و برای چشمان ما تاز است.اگر این رنگ را برای مهمانی ها و مجالس مجلل انتخاب کردید پیشنهاد میکنم  که اکسسوری های براق و فلزی بسیار بپوشید چون این رنگ به پوشش شما جلا میدهد. پوشیدن لباس های روشن به خصوص پوشدن لباس ها با رنگ سال 2022 که رنگ روشنی دارد الیاف پارچه را به خوبی نشان می دهد. پس هنگام خرید لباس و پوشیدن آن دقت کنید.

لباس های رنگ بنفش و ست کردن لباس ها برای رنگ سال جدید

شما می‌توانید رنگ سال 2022 را که رنگی با طیف بنفش است با رنگ های دیگر بپوشید و لذت ببرید. شما می توانید با همان طیف رنگ بنفش لباس بپوشید یا جسارت به خرج داده و پارا فراتر بگذارید و از رنگ های زنده و جیغ استفاده کنید، مثلا با رنگ های بنفش و نارنجی، بنفش و سفید، بنفش و سبز، بنفش و کرمی و… لباس بپوشید که برای خواندن و دیدن عکس های بیشتر در مورد نوع ترکیب رنگ با بنفش یا نوع ست کردن لباس ها برای سال جدید مقاله رنگ سال 1401را مطالعه کنید.

ست کردن رنگ بنفش با رنگ های دیگر و بنفش را با چه رنگ هایی ست کنیم؟

مطالعه چگونگی ست کردن رنگ ۱۴۰۱ در پوشاک و ظاهر!

موسسه رنگ پنتون

موسسه رنگ پنتون به طراحان، بازاریابان، سازندگان و برندها فرصتی برای همکاری و ایجاد یک حضور رنگی قوی و قدرتمند ارائه می دهد. آنها دانش زیادی در ترکیب و تطبیق رنگ دارند و آنها متخصصان این هستند که چگونه رنگ نه تنها بر طراحی بلکه بر مصرف گرایی می تواند تأثیر بگذارد.

پس تعجب آور نیست که هر سال  در ماه دسامبر تعداد افراد زیادی منتظر اعلام رنگ پنتون باشند. در سال 2000 شرکت پنتون اعلام رنگ سال را آغاز کرد و به عنوان و مفهوم یک برندسازی، بازاریابی و یک جا معه خلاق بنا شد و امروزه موسسه رنگ پنتون به عنوان پیشتاز برای همه ی چیز هایی که به رنگ مرتبط است فعال است و از جانب عموم مردم مورد استقبال زیادی قرار گرفتند.

موسسه پنتون چیست؟ چگونه رنگ سال را انتخاب می‌کنند؟

تاریخچه شرکت پنتون

موسسین پنتون (برادران ملوین و جسی لیواین) بودند که برای اولین بار شرکت چاپی را در شهر نیویورک احداث کردند بعد ها لورنس هربرت که دانشجویی فارغ التحصیل شده از دانشگاه هافسترا بود که به عنوان یک کارمند ساده در این شرکت استخدام شد و در مدت زمان کوتاهی یک سیستم دقیق برای استاندارد سازی رنگ ها ایجاد کرد این سیستم از جدول مندلیف گرفته شده است که به هر رنگ یک عدد خاص اختصاص داده شده است این موضوع باعث شد تا اشتباهات مردم در انتخاب و نام بردن رنگ ها به حداقل برسد. در سال ۱۹۶۲ با این کار به سود دهی رسیدند. و درنهایت نیز لورنس شرکت را از موسسین با قیمت ۹۳،۰۰۰ دلار خریداری کرد و نام شرکت را از M & J Levine Advertising به پنتون تغییر داد در ابتدای کار شرکت پنتون تنها محصولات آن فقط کاتولوگ های رنگ بود که برگه های نازک و کوچکی داشت.

او تبلیغات زیادی برای شناخته شدن انجام داد که به نتیجه دلخواه خود رسید و کالاهای زیادی نیز به این نام وارد بازار شد.

در سال 2000 لورنس موضوع تایین رنگ در سال را مطرح کرد که طراحان زیادی از این موضوع استقبال کردند و می بینیم که بیشتر از 20 سال است که در ماه های می و نوامبر تایین رنگ سال را انتخاب می کنند.

تاریخچه انتخاب رنگ و ست رنگ های مختلف. موسسه پنتون چگونه رنگ ها را انتخاب می‌کند؟

رنگ سال 2000 تا رنگ سال 2022

برای مثال بخواهم توضیح دهم شرکت پنتون رنگ سال 2021 را در حالی که دنیا تحت تاثیر ویروس کرونا بود از رنگ تیره و روشن استفاده کردند و رنگ زرد وخاکستری را با نماد حمایت از یکدیگر برگزیدند. این رنگ پیام آور روز های خوش و شاد با تلاش و همفکری های گروهی بود دلیلی که از این ترکیب استفاده شد این بود که زرد رنگی گرم و پر انرژی بود و نشان دهنده، نشاط و انرژی است و رنگ خاکستری نمایانگر تعقل و همفکری، اطمینان و انعطاف پذیری است چون مغز از ماده خاکستری تشکیل شده.

رنگ سال 2020 برای محافظت وحمایت از دریا ها به رنگ مرجانی سفید و ترکیبی از سبز مرجانی و آبی بود و به طور کلی آبی کلاسیک به عنوان رنگ سال 2020 انتخاب شد.

 در سال 2019 رنگ مرجانی برای رنگ سال انتخاب شد. این رنگ نماد شادی و خوش بینی است که می‌تواند صمیمیت را بین افراد گسترش دهد.

در سال 2018 پنتون رنگ بنفش را به عنوان رنگ سال انتخاب کرد که با سال های گذشته بسیار رنگ متفاوتی بود.

در سال2017 برای دومین بار رنگ سبز چمنی را به عنوان رنگ سال انتخاب کرد که نمایانگر شروع بهار است و حس تازگی و احیا را القا می کند رنگی است در دنیا بسیار فرا گیر است.

از کی رنگ سال انتخاب می‌کنند؟ چه رنگ هایی رنگ های سال هستند؟

در سال2016 پنتون دو رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب کرد، رنگ صورتی ملایم و آبی کمرنگ انتخاب شد.

انتخاب دو رنگ برای رنگ سال توسط پنتون. رنگ آبی و صورتی ملایم برای رنگ سال

رنگ سال 2015 از رنگ نوشیدنی ها الهام گرفت که بین قرمز و قهوه ای بود و ذهن، بدن و روح را به بازی می گیرد.

رنگ سال ۲۰۱۵ چیست؟ رنگ سال قرمز و قهوه ای

در سال 2014 رنگ ارکیده درخشان را انتخاب کرد.

در سال 2013 برای اولین بار از بین خانواده های سبز، سبز زمردی را انتخاب کردند.

سال 2012 رنگی بین قرمز و نارنجی به کار بردند که شباهت زیادی با رنگ سال 204 داشت.

سال 2011 رنگ سال را از یک گیاه به نام پیچ امین الدوله الگو گرفتند این گیاه رنگی صورتی دارد.

سال 2010 رنگ آبی فیروزه ای برای بار دوم انتخاب شد

سال2009 رنگی مانند رنگ پرتقال به عنوان رنگ سال انتخاب شد

سال2008 رنگ آبی انتخاب شد

سال 2007 رنگ قرمز آتشین انتخاب شد که تند ترین و زننده ترین رنگ ی بود که تابه حال انتخاب شده بود و از فلفل قرمز الهام گرفتند.

سال2006 رنگی بین سفید و نقره ای به عنوان رنگ سال انتخاب شد. این رنگ توسط شرکت پنتون از نوعی حیوان دریایی به عنوان سکه دریایی گرفته شده بود.

سال 2005 برای رنگ سال از دریا الهام گرفتند و رنگ آبی انتخاب شد.

سال2004 نوعی رنگ نارنجی به عنوان رنگ سال انتخاب شد.

سال 2003 رنگ آبی آسمانی در سال ۲۰۰۳ به عنوان رنگ سال معرفی شد.

سال 2002 از قرمز واقعی استفاده شد و هیچ طیف رنگ خاصی ندارد.

سال2001 از نوعی گل الهام گرفتند و رنگی بین قرمز و صورتی بود.

سال 2000 پنتون برای اولین بار رنگ سال را انتخاب کرد رنگی بین نیلی و آسمانی را برای رنگ سال انتخاب کردند. این رنگ همان آبی نیلگون نیزشناخته می‌شود.

رنگ های انتخاب شده در هر سال چگونه انتخاب می شوند؟

در این مقاله سعی کردیم هر آنچه شما به آن در مورد رنگ سال نیاز داشتید بپردازیم و توضیح دهیم. مواردی که در این مقاله بررسی شدند را در ادامه می توانید مشاهده کنید.

1.رنگ سال چگونه انتخاب می شود

2. رنگ سال توسط چه کسی و چه افرادی انتخاب می شود.

3.شرکت پنتون چیست؟

4.رنگ سال2022 در لباس و آرایش

5.تاریخچه شرکت پنتون

6.توضیح به همراه عکس شروع رنگ سال تا سال 2022

در حال حاضر یکی از مواردی که برای اکثر افراد به خصوص بانوان اهمیت دارد ست کردن لباس‌ها و پوشش و همچنین استفاده از رنگ های ترند و به روز دنیا می باشد که ما نیز سعی کردیم به طور کامل به تمام موارد آن بپردازیم. امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید.

 

منبع:

سایت visme.com

دیدگاه کاربران
بدون دیدگاه
ارسال دیدگاه