همه ی آنچه که باید درمورد برند فندی و تاریخچه آن بدانید

تاریخچه برند فندی

فندی برندی است که تقریبا مترادف تجمل است این برند ایتالیایی با کیف های دستی باکیفیت خود شناخته می شود و دارای یک لوگوی دوبل از حرف F است. برند فندی را تقریبا 100 سال است که با این لوگوی مونوگرام می شناسند.

لوگوی فندی بر روی محصولات

این شرکت مدام در حال نوآوری و تولید سبکی جدید است تا مشتریان وفادار خود را راضی و دسترسی را آسان کند. این برند هنوز توسط خانواده فندی اداره می شود همان برندی است که شاهد شکوفایی کارل لاگرفلد جوان که به مردم نشان داد، استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت چقدر میتوان در مئقثیت موثر باشد. وقت آن است که به عقب برویم و به سال 1925 برگردیم و تاریخ غنی ایتالیایی فندی را کشف کنیم.

برند فندی و تاریخچه آن

درباره تاریخچه برند فندی

آدل کازاگراند در سال 1897 به دنیا آمد، او طراحی را از سنین بسیار پایین آغاز کرد و در سال 1918، زمانی که 21 سال داشت، اولین کارگاه چرم خود را در رم افتتاح کرد. او پس از ازدواج با ادواردو فندی در سال 1925، نام شرکت را به “فندی” تغییر داد.

آنها سخت در ایتالیا تلاش میکردند و در ابتدای کار، کالاهای چرمی کوچک ومتوسطی میفروختند و درکنارش محصولات خزی هم مار میکردند به زودی فندی با کیف های دستی خود شناخته و معروف شد و موفق شدند مغازه دیگری را افتتاح کنند. حاصل ازدواج آنها 5 دختر بود به اسم های پائولا، آنا، فرانکا، کارلا و آلدا که هر 5 دختر برای این برند خانوادگی تلاش کردند.

فندی به معنای ظرافت، مهارت، نوآوری و سبکی نو بود. برند فندی به سرعت رشد کرد به خصوص زمانی که دختر فندی به این شرکت پیوست. او در آن زمان فقط 15 سال داشت! همه خواهران او در نهایت برای کسب و کار خانوادگی شروع به کار و انرژی جوان خودشان را خرج کردند.

هنگامی که ادواردو در سال 1954 درگذشت، پنج دختر او به طور تمام وقت در شرکت شروع به کار کردند و تجارب زیادی بدست آوردند. پژوهش جدیدی که روی مد انجام دادند ایده خوبی بود. با داشتن تولیدات خط خز تولید پالتویی خز دار ایده خیلی خوبی بود اما در دهه 60 سلیقه ها و ظاهر ها تغییر کرد و قطعا این مدل محصولات خز دار نیز تغییر کرد.

معرفی اعضای خانواده فندی

معرفی کارل لاگرفلد

در سال 1965 زمانی که خواهران فندی، طراح جوان آلمانی کارل لاگرفلد را برای جدید کردن خطوط خز خود استفاده کردن سرنوشت برند فندی تغییر کرد به لطف او با تغییر و تحولاتی که ایجاد شد استفاده خز را بسیار جذاب جلوه داد او آن را به یک کالای مد روز، نرم، سبک و مد تبدیل کرد. کارل میخواست چیزی جدید بسازد از این رو مواد و طرح ها و پوشش ها و چیز های زیادی را ترکیب و انتخواب کرد که باعث شد مجموعه های خز فندی منفجر شود و به سرعت محبوبیت بیشتری به دست بیاورد

درست است که امروزه از خز در مد استقبال زیادی نمی کنند و لی درآن زمان به عنوان یک کالای داغ استفاده می شده. لاگرفلد، برند را به سمت بازار مد و مجله های مد آمریکایی برد علاوه بر اینکه از خز در کت ها به کار میبرد، در اکسسوری ها و طرح لباس ها نیز دیده می شد.

درواقع تا آنجایی که می توانست از خز استفاده میکرد و این امر باعث می شد استفاده از این نوع طرح و مدلای خز دار را به مردم تحمیل کند و تبدیل به نوعی پوشش خاص شود و مشتریان معمولی ترغیب به خرید می شدند.

لاگرفلد همچنین از نزدیک با دختران فندی – که در این مرحله هنوز به شدت درگیر برند خود بودند کار می کرد تا نوآوری های این برند بیشتر شود. ایده ها وطرح های خلاق تری خلق شدند و ترکیب رنگ های بهتر ایجاد شد. لاگرفلد در سال 1977 همچنین مسئول راه‌اندازی کلکسیون پوشاک برند فندی و در سال 1978 مسئول  خط تولید کفش بود. او از مجموعه صنعتگران و چرم های مرغوبی، برای گسترش کالاها استفاده میکرد.

اعضای برند فندی

تکامل برند فندی

ادل فندی در سال 1978 درگذشت و به همراه آن برند متزلزل شد. هر یک از پنج دختر او بخشی از خانه مد را تصاحب کردند. ائولا متخصص پوست شد. فرانکا مدیر خرید شد. کارلا به عنوان رئیس فروش کار می کرد، آلدا مسئول کارگاه و آتلیه بود. در حالی که آنا رئیس طراحی و صدور مجوز برند فندی شد.

ادل معمولاً دخترانش را با «پنج انگشت در دست» مقایسه می‌کند، به این معنی که هر کدام برای توسعه خانه مد بسیار مهم بودند و این برند نمی‌توانست بدون هماهنگی کامل بین آنها وجود داشته باشد. این برند به تلاش و تکامل خود ادامه داد و در لیست اولین ها بود و مدام نوآوری میکرد اما همچنان به ریشه های ایتالیایی خود پایبند بودند.

خانه های مد ایتالیایی برند فندی شروع به گسترش دامنه خود در سال 1980 کرد. محصولاتی مانند ژاکت، کت و شلوار، شلوار جین، چتر عطر، ساعت و تزئینات خانگی  قرار گرفتن.حتی در سال 1985، فندی حتی لباس‌های پلیس رم را تولید کرد. در این دهه 1980 برای فندی اتفاقات خیلی خوبی رخ داد.

دهه ای بود که تمام بوتیک های فندی در سرتا سر جهان با استقبال زیادی روبه رو شد. اولین فروشگاه ایالات متحده در اواخر دهه 1980 در خیابان پنجم در شهر نیویورک ظاهر شد و نسل سوم زنان فندی شروع به ایفای نقش خود در تجارت خانوادگی کردند.این زنان برای تغیرات وگسترش اقلام جدید نقش داشتند.

محصولات برند فندی

کیف باگت فندی

کیف باگت فندی

شاید شناخته ترین کالای برند فندی کیف باگت فندی باشه این کیف که در دهه 1990 توسط سیلویا ونتورینی فندی، که نوه ادل و ادواردو بود طرحی و ساخته شد و انقلاب بزرگی در کیف دستی خانم ها ایجاد کرد.این کیف از ظاهر نون باگت الهام گرفت و سلبریتی هایی از جمله مدونا، نائومی کمپبل و دیگران، هر چه سریعتر کیف ها را خریدند. که باعث معروفیت این کیف شد این کیف باگت فندی، ساده و شیک است که هنوز هم آن را  زیاد خریداری می کنند و کیف رول فندی نیز به اندازه کیف باگت معروف شد.

برند فندی و مدلینگ

طراحی لباس

در طول سال‌ها، برند فندی برای سینما و تئاتر لباس طراحی کرده و با تعدادی از کارگردانان از جمله لوکینو ویسکونتی، مائورو بولونینی، سرجیو لئونه و فرانکو کار کرده است. فیلمی که برنده اسکار لباس شد، در آن میشل فایفر خزهای فندی طراحی شده، توسط گابریلا پوشیده شده بود. این برند در طراحی و تولید لباس های زنانه و مردانه خوش درخت و اکسسوری های زیادی مانند کمربند و کیف پول و ساعت و عطر و…شد.

کیف و محصولات فندی

اگر شما کاربران عزیزن علاقمند به دنیای مد و کیف هستید و استفاده از کیف های متنوع را دوست دارید میتوانید به سایت ژینو سربزنید و کیف مورد پسند و مناسب سلیقه خود را پیدا کنید. از آن جا که تنوع محصولات ژینو زیاد است حس شیرین انتخاب را به خوبی به شما منتقل خواهد کرد.

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
ارسال دیدگاه