تاریخچه برند گوچی و 10 محصول گران قیمت این برند

تاریخچه برند گوچی

به دلیل گسترش فشن شو ها و مراسمات مختلف، امروزه علاقه به استفاده از محصولات برند زیاد شده است. اما بسیاری از مردم اطلاعی از تاریخچه برند‌ها ندارند. به همین دلیل در این مقاله سعی داریم به تاریخچه برند گوچی و مراحل شکل گیری این برند بپردازیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و در پایان نیز نظر خود را راجع به آن در قسمت دیدگاه ها بنویسید.

تاریخچه برند گوچی یک برند ایتالیایی است که در سال 1921 توسط گوچیو گوچی یک کار آفرین ایتالیایی تاسیس شد و رفته رفته آن را تبدیل به قدیمی ترین برند مد ایتالیا کرد و امروزه در همه دنیا آن را میشناسند. این برند در ابتدای کار با ساخت و تولید چمدان های چرمی و تولید وسایل لوکس چرمی کار خود را آغاز کردند که قشر های ثروتمند جامعه می توانستند خرید کنند.

در تاریخچه برند گوچی اولین نمایش مد لباس آماده خود را در سال 1981 برگزار کرد و درج مارک گوچی بر روی محصولاتش باعث افزایش قدرت این برند شد.

تاریخچه برند گوچی

معنای لوگوی گوچی:

معنای کلمه “گوچی” نشان دهنده تعالی، عظمت، مد روز و خوب است. معمولا لوگوی گوچی با رنگ طلایی درج میشود که نشان دهنده تجمل و ولخرجی برند گوچی است.

در تاریخچه برند گوچی به گونه ای میتوان لوگوی برند گوچی را به عنوان قابل تشخیص ترین لوگوی مونوگرام دانست. آلدو گوچی پسر موسس برند گوچی زمانی که در سال 1933به گوچی ملحق شد، حروف اول اسم پدرش را خیلی واضح طراحی کرد و در لوگو از دو حرف جی استفاده کرد و به عنوان نماد فراوانی و یک زبان عامیانه مردمی توسعه پیدا کرد.

اوایل زندگی گوچیو گوچی چگونه بود:

گوچیو در26 مارس 1881 در فلورانس ایتالیا و کمی پیش تر از شکل گیری تاریخچه برند گوچی به دنیا آمد. پدرش صنعت گر چرم بود و در منطقه صنعتی ایتالیای مرکزی کار میکرد. او چون در خانواده ی متواضعی به دنیا آمده بود در سنین نوجوانی تصمیم گرفت برای ادامه امور زندگی به فرانسه و انگلیس سفر و کار کند و در سال1898 شهر خود را ترک کرد و او توانست در هتل ساوی لندن کار کند و در آنجا شیفته لباس و چمدان های افراد ثروتمند شد که بسیار شیک و فاخر بودند.

پس از مدتی، گوچیو به ایتالیا بازگشت و با الهاماتی که از اکسسوری چرم از اینگلیس و فرانسه گرفته بود به پدر خود کمک کرد تا زین اسب چرمی و کیف های چرمی بساز که با تولید اتوموبیل درخواست و تقاضای زین کم شد  و او تصمیم گرفت برای ادامه روند کار خود اکسسوری چرمی بسازد. او “گوچی” را با هدف تجارت خانوادگی تاسیس کرد که با تمام پیچدگی ها برند او خیلی زود معروف شد و از کشور های مختلفی برای خرید این برند به فلورانس می آمدند. او تجارت خودش را تا رم گسترش داد و پسرانش را در اداره امور کار ها مشکارکت میداد.

۲

اختراع کیف جدید گوچی در دوران جنگ:

در ابتدا تاریخچه برند گوچی این گروه به تولید کیف های چرمی و کفش های چرمی و لباس های بافتنی درجه یک و ابریشم می پرداخت. ولی در جنگ جهانی دوم به دلیل کمبود وسایل و مادیات مجبور شدند مواد اولیه خود را تغیر دهند و در ساخت و تولید از پنبه و چوب بامبو استفاده کنند. چیزی که در آن زمان زیاد و با دوام بود و میتوانستند خیلی راحت از ژاپن وارد کنند. استفاده از چوب بامبو در کیف ایده خلاقانه ای بود که طرفداران زیادی را پیدا کرد.

کیف کوچیکی که ساخته شد، بدنه کیف از پوست خوک و دسته آن از چوب بامبو بود و همچین دارایک آینه کوچک در داخل کیف بود. کیف های بامبو بسیار محبوب شدند و حتی بعد از جنک به تولید آنها ادامه دادند. در سال 1958 توانستند این کیف را سبت اختراع کنند تا هیچ برندی نتواند از آن کپی کند.

فرایند تولید کیف بامبو چگونه بود؟

همانطور که در جاهای مختلف برای تاریخچه برند گوچی ذکر شده است؛ فرایند هنری ساخت کیف بامبو بسار جالب است. ابتدا صنعتگران گوچی بامبو های بسیار اعلا را جدا میکردند و بامبوی نرمی را روی حرارت شعله قرار میدادند تا به شکل نیم دایره فرم بدهند در مرحله بعد دسته بامبو در چندین لایه لاک محافظ قرار میگیرند و برشتع شده و به رنگ طلایی و قهوه ای براقی در می آید و پس از تمام شدن به قسمت چرمی بالای کیف متصل میشوند . چون این فرایند دست ساز است نباید انتظار داشت که دسته های کیف شکل یکسانی داشته باشند و همچنان امروزه برای ساخت همچین کیف هایی صنعتگران متخصص گوچی آن را انجام میدهند.

تولید محصولات برند گوچی

همچنین نوار مختص کوچی که به شکل یک نوار سبز که توسط یک نوار قرمز منفرد آن را قطع قرده بود توانست لوگوی مونوگرام این برند را خاص کند

در سال 1950کسب کارش به اوج رسید و چون طراحی زیبا و مجلل و کیفیت مرغوبی داشت مشتریان این برند افراد معروف و سرشناس و ستاره های هالیود و افراد خوش تیپ بودند.

افراد سرشناس در تاریخچه برند گوچی

تنوع محصولات برند گوچی:

در دهه 70 میلادی و پس از گذشت حدود پنج دهه از شروع تاریخچه برند گوچه تنوع محصولات زیاد شد و در حیطه هایی مثل چمدان جواهرات ساعت کراوات عینک و…

پس از مدتی آلدو گوچی پیشنهادی از طرف شرکت خودرو سازی ای ام سی  که تازه کار خود را شروع کرده بود گرفت و طراحی داخلی ماشین را به برند گوچی واگذار کرد که قرار دادی پرسود و گران قیمتی بود.

چون در این حیطه موفق شدندو نتیجه مطلوبی بدست آمد، سپس با برند های کادیلاک و فیات برای طراحی خودرو های خود به گوچی پیشنهاد دادند و برند گوچی با این کار اعتبار و جایگاه خودش را در جهان محکم تر کرد .

مرگ گوچیو گوچی:

در 2 ژانویه 1953 گوچیو گوچی در گذشت و تاریخچه برند گوچی و  تجارتش با رهبری سه پسرانش با نام های آلدو، واسکو و رودولفو ادامه یافت و تجارتش را بدست گرفتند. رودولفو مدیریت شرکت در میلان، واسکو بر عملیات در فلورانس نظارت کرد و آلدو برای مدیریت شعبه خارج از کشور به نیویورک رفت.

مدیریت کلی شرکت در دهه 1980 از رودولفو به پسرش مائوریتزیو منتقل شد. مائوریزیوبرای حفظ این برند بسیار تلاش میکرد. در این دوره ای که او بود به دلیل اختلافات خانوادگی و اتهامات مالیاتی، ترورها و فروش به سرمایه گذاران خارجی، مشکلات متعددی را تجربه کرد. در سال 1990، طراح آمریکایی تام فورد به عنوان طراح لباس های آماده استخدام شد و در نهایت چهار سال بعد به عنوان مدیر خلاق ارتقا یافت و فورد کمک کرد شهرت و نام این برند را باز گرداند.

در سال 2004 تام فورد آخرین مجموعه خود را ارائه داد و سپس فردی به نام فریدا جیانینی جایگزین او شد. در سال 2006 فریدا جیانینی طراحی لباس ها ی زنانه و مردانه را به عهده گرفت و تا سال 2014 خدمت کرد.

امروزه گوچی میلیارد ها درآمد دارد ویکی از پرفروش ترین برند های ایتالیای است و برند گوچی تنها برندی بوده که در تمام کشور ها زید کپی و تکرار شده

محصولات گوچی: کفش کیف پوشاک و ساعت و زیورآلات دیگر از  محصولات اصلی گوچی هستند ولی در حوضه های عطر و دکراسون منزل فعالیت میکند

10 تا از گران ترین کالاهای گوچی که تا به حال فروش رفته:

تا به اینجا هر آنچه درمورد تاریخچه برند گوچی لازم بود را ذکر کردی. اما در ادامه بد نیست به ۱۰ مورد از گران‌ترین محصولات فروخته شده این برند نیز بپردازیم.محصولات گوچی در حال حاضر با قیمت بالایی فروخته میشوند ولی گاهی مردم آنقدر کالایی را میخواهند که قیمت آن بشدت بالا می رود.

درست است که محصولات این برند بسیار با کیفیت و دقیق و ظریف تولید میشود ولی قیمت ها هنگفت آنها را توجیح نمیکند. حالا به دلیل کنجکاویی که داشتیم 10 تا از گران ترین محصولات گوچی که تا به حال فروخته شده است  صحبت میکنیم.

10: Gucci Princetown Loafer

این کفش را با قیمت بالایی فروخته میشود که یک سبک کلاسیکی را به شکما هدیه میدهد. آستر داخلی کفش از خز نرم بره هست و دارای کفی چرم طلایی و یک سگک طلایی می باشد که نماد و نشان دهنده کیفیت فوق العاده برند گوچی می باشد و بگونه ای می باشد که از پاهای شما به صورت سلطنتی نگهداری میکند.

کفش گوچی

9- جین جنیوس گوچی

در تاریخچه برند گوچی ثبت شده است که شلوار جین جنیوس گوچی یکی از گران ترین شلوار های جینی است که تا به حال در تاریخ مد فروخته شده است. از سال 1998 که این شلوار جین در قفسه فروشگاه ها قرار گرفت به صورت دیوانه واری و به قیمت 4000 دلار به فروش می رسید که به موفقیت چشم گیری دست پیدا کرد.

جین گوچی

8: کیف پول Gucci Sylvie

این کیف با این هدف که بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی افراد این کیف را بخرند ساخته شد. این کیف به طراحی الساندرا میسلی است. و از مرغوب ترین چرم ایتالیایی . ربان مخصوص گوچی، ابریشم و زنجیر طلایی در بالای کیف ساخته شده و رنگ بندی متنوعی داشت که انتخواب را آسان میکرد. این کیف برای زده سنی بالا ساخته شده بود ولی آنقدر ظریف و زیبا بود که مناسب هر ستی بود و جای تعجب نیست که با توجه زیاد زنانی که به این کیف داشتند قیمت بالایی داشته باشه.

کیف گوچی

7: ساعت I-Digital Grammy مردانه Gucci Edition

این ساعتب برای مراسم ویژیه ساعت گرمی 2013 ساخته شد و توسط یک طراح معروف ایتالیایی در سال 2013 طراحی شد. این ساعت مدام توسط کانیه وست تبلیغ میشد.

صفحه نمایش آن از کریستال یاقوت کبود بود که بسیار مقاومت بالایی در برابرخش داشت و تمام زرق و برق این برند را به رخ میکشید. این ساعت برای افرادی ساده نبود مناسب افراد شیک پوش و تجملگرایی بود که دوست داشت اطرافیان خود را تحت تاثیر بگذارد. قیمت این ساعت به 7900 دلار نیز رسید که کیف پول افراد زیادی را تحت تاثیرر قرار دارد.

ساعت گوچی

6: لباس پولکی گوچی

لباس پولکی گوچی که از ژرژت مرغوبی و به شکل و ظاهر خاصی دوخته شده و فقط یکبار توسط بیانسه خریداری شد و فقط یکبار آن را به تن کرد. آنقدراین لباس براق است که که به شکل موج های کوچک رودخانه است. و با پوشیدنش توجه هر کسی را جلب میکند و قیمت این لباس 12900دلار بود.

10

5:ژاکت دوچرخه سواری گوچی

الساندرا میسلی که کیف گوچی را در رتبه 8 که قرار داشت طراحی کرد لباسی متفاوتی طراحی کرد که کمتر یا اصلا در خانه مد دیده نشده بود. این ژاکت دوچرخه سواری گوچی، به عنوان ادای احترام به صحنه پانک راک دهه 80 لندن ساخته شد.

این ژاکت از چرم گاو ایتالیایی ساخته، که توسط میخ ها، زنجیر و زیپ هایی که خواننده های راک می پوشیدند الهام گرفته.این ژاکت دارای یقه انگلیسی و زیپ ها متعددی بود که قسمت تنه لباس کوته تر از آستین ها می باشد. مخاطب این لباس، افراد خاصی بودند که سبک خاص خود را در پوشش داشتند. این ژاکت با قیمت 18650 دلارفروخته شد.

ژاکت گوچی

4: کیف رو دوشی گوچی

این کیف رودوشی از سال 1921 تا کنون تقریبا  بدون تغییر مانده. این همان کیفی است که گوچیو گوچی اولین بار و در ابتدای تاریخچه برند گوچی در مغازه خود را در فلورانس افتتاح کرد. وتا به امروز ادامه داشته. این کیف با ایده قدیمی در چندین رنگ تولید میشود. کامرون دیاز و ویکتوریا بکهام از افراد معروفی بودند که از این کیف استفاده میکردند. این کیف به دلیل طرفدار زیاد شهرت زیادی پیدا کرد و باقیمت 28990 دلار فروخته شده.

کیف رودوشی گوچی

3: کیسه شانه تمساح مشکی رکابی

این کیف شانه تمساح رکابی به دلیل کیفیت فوق العاده وطرح خاصی که داشت معروف و شناخته شد. این کیف هیچگاه به طور انبوه تولید نشد و هرگاه که یکی ساخته میشد سریع خریداری میشد.

چرم تمساحی که در این کیف استفاده شده و صنعتگران چرم ماهری که دوخت این کیف را به عهده داشتند واستفاده از سگک طلایی و ظرافتی که در کیف کار رفته بسیار ان را منحصر به فرد کرد و باعث قیمت بالای آن شد و باقیمت 30000دلار فروخته شده.

کیسه چرم تمساح گوچی

2: کیف دستی کروکودیل گوچی با دسته بامبو

کیف دستی کروکودیل گوچی با دسته بامبو یکی از کیف های معروف دیگر گوچی است. این کیف از چرم قهوه ای پوست کروکدیل و و دسته بامبو درست شده که همانطور که در مقاله بالا خاندیم آن را ثبت اختراع کردند و کسی نمیتواند آن را کپی کند. کسانی که از این کیف استفاده می کنند بسیاراطرافیانشان را از این کیف متحیر میسازند، قیمت این کیف 32000دلار فروخته شده.

کیف چرم گوچی

1: کمربند گوچی استوارت هیوز

شاید غیر ممکن یا باعث تعجب شما بشود ولی گران قیمت ترین کالایی که گوچی تا بحال فروخته است کمربند استوارت هیوزاست.

این کمربند، از با کیفیت ترین چرم ساخته شده که دارای سگک کمربند طلایی با لوگوی مونگرام برند گوچی است در ساخت سگک این کمربند ازعناصر گرانی کار گرفته شده و روی سگک کمربند از الماس های 30 قیراطی استفاده شده که آن را حتی از برخی خانه ها با ارزش تر میکند. این کمر بند با قیمت 250000دلار به فروش رسید.

کمربند گوچی

نماد زنبور عسل در برند گوچی به چه معنی است؟

زنبور های عسل بسیار وفادارند و تمرکز اصلی آنها روی ملکه زنبور است. این حشرات بدون مزاحمت اطراف ما میچرخد. ولی امروزه به دلیل آلودگی هوا در حال انقراض هستند.

مد، با استفاده از نماد ها تخیلی را ایجاد میکند و به مد و پوشاک زندگی میبخشند. مد و پوشاک شیفتگی و علاقه خاصی نسبت به حشرات به خصوص زنبورپیدا کرده. در تاریخچه برند گوچی زنبور عسل از دیدگاه امروزی به قهرمان جدید گوچی شناخته شده شده که توسط الساندرو میکله طراحی شده و در پاییز-زمستان 2015- 2016 ارائه شده است.

نام این کیف “کیف دیونیسوس میباشد که با یک سگک دوسر ببر بسته میشود که نماد خدایای یونان دیونیزوس است. و داستانش از این قرار است که برا اساس اسطوره ها تبدیل به یک ببر دوسر شده تا جوانی را از رودخانه عبور دهد و بعد ها دجله نام گرفت.

کیف دیونیسون گوچی

دولچه و گابانا از حق امتیاز این طرح استفاده کرد و روی لباس های زمستانی مردانه به کار می برد. طراحان دو عنصر تاج و زنبور را به نشانه قدرت و وفاداری در لباس های خود استفاده میکردند. این طرح روی کت وشلوار ها و ژاکت و دمپایی و گرمکن به صورت گلدوزی شده طلایی وجود داشت که نمایی زیبا و چشمگیری را ایجاد میکرد.

مد و پوشاک

در این مقاله از ژینوبلاگ سعی کردیم تمام نکات را درمورد تاریخچه برند گوچی ذکر کنیم. بسیاری از افراد هستند که از این برند استفاده می‌کنند و یا حتی طرفدار دو آتیشه آن هستند اما از تاریخچه آن آگاهی ندارند. ما نیز همانطور که در ابتدای مقاله قول دادیم عمل کردیم و تاریخچه و راز‌های تاسیس این برند محبوب را زیر ذره بین بردیم. فراموش نکنید که اگر به محصولات مد روز و کیف‌ها علاقمندید می‌توانید فروشگاه ژینو و انواع کیف‌های چرم آن را نیز بررسی کنید.

ارسال دیدگاه