تاریخچه برند هرمس؛ برندی با قدمت نزدیک به 2 قرن!

تاریخچه برند هرمس

برند هرمس یا ارمس از سال 1837به ارزش های هنری و فرهنگ های خود وفادار مانده است. و به دنبال خلق آزادی و ایجاد زیبایی و انتقال دانش است که امکان ایجاد اشیائی زیبا و خاص را فراهم میکند که زمان در مقابل طرح ها و مدل ها مقاومت میکند و محصول منحصر به فرد هرمس را شکل میدهند.

این شرکت به صورت خانوادگی و تا شش نسل ادامه و اداره میشود. همچین کاملا مستقل است و تولیدات خود را در فرانسه از طریق 51 سایت حفظ نموده است. در ضمن این شرکت شبکه توضیع بین المللی را در 45 کشور توسعه داده.

برند هرمس

اوایل زندگی تری هرمس چگونه بود؟ پدر تیری هرمس از مذهب معترض بود و آزار و شکنجه ها وجنگ های مذهبی که رخ میداد، پدر هرمس را وادار کرد که فرانسه را ترک کند و به راینلند آلمان مهاجرت کند، جایی که می توانست در صلح زندگی کند.پدر تیری هرمس در آن جا با خانمی آلمانی به نام آگنیسه کوهنن ازدواج کرد که حاصل ازدواج آنها 6 فرزند بود که تری هرمس آخرین فرزند خانواده  در 10 ژانویه1801 در شهر کرفلد به دنیا آمد. پس از اینکه او خانواده خود را در اثر بیماری و جنگ از دست داد به پاریس پایتخت فرانسه نقل مکان کرد.

او با مهارت خود در چرم کاری در سال 1837 اولین مغازه خود را در محله معروف بلوار بزرگ پاریس افتتاح کرد. در آنجا مشغول ساخت بند و تجهیزات مختلف برای اسب ها شد. از آنجایی که هرمس در ساخت مهار اسب ( بند های چرمی که به سینه و گردن اسب می بستند تا اسب را کنترل کنند) و تسمه و زین برای کالسکه ها و تله ها مهارت داشت و کم کم در کار خود استحکام بخشید و این باعث شد مشتریان او افراد معروفی مانند بوموند پاریسی و خانواده سلطنتی اروپایی، امپراتور ناپلئون سوم و امپراتورش، یوژنی باشند و این اتفاق دلیلی بود که کسب کار او از زین و تسمه به کیف و زیپ ارتقاع پیدا کند.

در سال 1867 یعنی 30 سال پس از آغاز کار او هرمس مدال درجه یک در نمایشگاه جهانی اسب بدست آورد که این کار در کسب و کار او خیلی تاثیر مثبت بیشتری گذاشت.

هرمس با همسرش کریستین پترونیل پیرارت صاحب یک فرزند شدند که نام اورا چارلز-امیل گذاشتند سپس چارلز ازدواج کرد و خودش صاحب دو فرزند به نام های، آدولف و امیل موریس، شدند که بعد ها این دو فرد مهارت زیادی را در کسب و کار و فروش پیدا کردند.

تری هرمس

زمانی که چارلز-امیل هرمس مسئولیت کسب و کار خانوادگی را بر عهده گرفت، فروشگاه را به خیابان 24 دو فاوبورگ سنت اونوره منتقل کرد که مجاور افراد ثروتمند بود و این کارش باعث موفق تر شدن فروشگاهش شد.

و هنگامی که تیری هرمس در سال 1878 درگذشت ، نوادگان او در رأس شرکت جانشین یکدیگر شدند. آدولف امیل به ساخت ابزار و تجهیزات ادامه نداد و کسب و کار را ترک کرد چون معتقد بود زمان ساکن نمی ماند و با ساخت اتومبیل و هواپیما و کشتی در آینده کسی به اسب و کالسکه نیاز ندارد.

زیپ هرمس

با آغاز قرن بیستم، خودرو در حال رونق بود. آدولف و امیل موریس تلاش کردند و با توسعه کالاهای چرمی علاوه بر فروش باعث صادرهم شد که انگیزه زیادی بدست آوردند.

سپس هرمس به برند کیف و کفش و دستکش تبدیل شد. این دو برادرمدام در حال تلاش و نو آوری بودند برای مثال اولین کسانی بودند که زیپ را وارد فرانسه کردند. زیپ هرمس که در سال 1923 تأسیس شد تا به امروز در بسیاری از کیف ها استفاده می شود. در این دوره مد و پوشاک تغییر می کرد و کوکو شانل در حال کسب موفقیت بود و هرمس سعی داشت یاد بگیرد و از سایر افراد عقب نمانند.

اولین روسری هرمس

اولین روسری برند هرمس

در سال 1937 اولین روسری مربعی هرمس توسط رابرت دوما، داماد امیل هرمس ساخته شد این روسری مربعی در ابعاد90 سانتی متری و از جنس ابریشم است که توسط افراد مشهوری مانند جکی کندی و گریس کلی پذیرفته شد.

در سال 1978، ژان لوئی دوما، نوه امیل هرمس، سرپرستی این شرکت را قبول کرد و تا 2006 این مسئولیت را به عهده گرفت. او برای توسعه این برند در فرانسه و در کشور های دیگر بسیار تلاش کرد و دانش خانواده را بالا برد و همچنان پوشاک ساعت و جواهرات برند هرمس با حفظ اصالت و زیبایی خودش تکامل پیدا کند.

tcs1000828 tcs1000828 img 5721
روسری هرمس
روسری قدیمی هرمس

کیف هرمس

هرمس قدرت ترکیب سنت و سلیقه های مدرن را دارد و خانواده هرمس محصولات خود را مدام با زمانه تطبیق میکنند. در حدود سال 1930، رابرت دوما کیف دستی زنانه ای را با دقت و زیبایی خاصی تولید کرد که این کیف هرمس به شکل ذوزنقه و متفاوت تر از مدل کیف های آن زمان بود. در پایان دهه 1950 “گریس کلی” با آن کیف عکسی گرفت که به عنوان کیفی با سبکی جدید پذیرفته شد و به کیف “کلی” معروف شد.

کیف برند هرمس

داستان اولین کیف زنانه برند هرمس

رابرت دوماس به شدت برای سربلندی و پیشرفت هرمس تلاش کرد و یکی از موفقیت های او مربوط به یکی از کیف های بزرگی است که ابتدا توسط هرمس در سال 1892 برای حمل چکمه و تجهیزات اسب ساخته شده. البته این کیف در سال 1923 توسط امیل موریس هرمس این کیف  برای همسر سازنده خودرو بوگاتی اصلاح شده بود

رابرت دوماس تصمیم گرفت این کیف را در ابعاد و نسخه کوچک تری برای خانم ها تولید کند تا خانم ها بتوانند ابزار و اقلام خودشان را حمل کنند. در سال 1935 دوباره این کیف تغییر کرد یعنی ابعاد کوچک تر و یک ظاهر ظریف تری را به خودش گرفت که یک کمربند نیز به همراه داشت.

کیف تاریخی هرمس

در سال 1955برای هرمس یک اتفاق غیر منتظره ای افتاد. در یکی از روز ها بازیگرجوان و معروف آمریکایی به نام گریس کلی در خیابان های پاریس قدم میزد که فروشگاه هرمس را در خیابان 24 دو فاوبورگ سنت اونوره، پیدا میکند و کیف معروف را می خرد.

در سال 1956 با منتشر شدن یک عکس این کیف هرمس تبدیل به یک مد جهانی شد. در این عکس گریس کلی را با نامزدش، شاهزاده رینیر موناکو میشه مشاهده کرد که شاهزاده از این کیف به عنوان پوشاندن واقعیتی که همسر او باردار است استفاده کرد و این تصویر بروی صفحات مجله ها منتشر شد که تاثیر زیادی روی این برند داشت. زنان با نداشتن این کیف احساس فقر میکردند و در بوتیک هرمس به دنبال این کیف میگشتند و از آنها کیف کلی میخواستند.

گریس کلی تا به دنیا امدن فرزند خود مدام از این کیف استفاده میکرد و از چشم عکاسان دور نمیماند و به معروفیت این کیف افزوده میشد و پرنسس گریس تبدیل شد به با ارزش ترین مدل مد هرمس.

گریس کلی و برند هرمس

دومین کیف معروف برند هرمس

در سال 1984 برند هرمس مدل کیفی را ایجاد که به نوبه خودش تبدیل به نماد و مد شد. نتیجه تولید این کیف خیلی اتفاقی بود، و دلیل آن ملاقات بداهه بین ژان لوئیس دوما و جین بیرکین در طول یک سفر با هواپیما بود.

این بازیگر به او گفت که نمی تواند یک کیف خرید، مناسب زندگی او به عنوان یک مادر جوان پیدا کند، بنابراین ژان لوئیس دوما بلافاصله برای او یک کیف چرم جادار و منعطفی طراحی کرد که ظراهری ارام و ساده داشت این کیف دارای نماد و کد های هرمس و دو دسته چرمی گرد و گیره فلزی بود که به سرعت محبوب و به عنوان سبکی کلاسیک از این برند شاخته شد. کیف “کنستانس” که کمتر از موارد قبلی شناخته شده است، اما به همان اندازه نمادین و نشانه برند هرمس می باشد.

کیف کنستانس هرمس

تولید ساعت توست برند هرمس

هرمس برای اضافه کردن اکسسوری به مجموعه های خودش در دهه 30 یه طراح فرانسوی را استخدام کرد تا ساعت های منحصر به فردی طراحی کند. این ساعت ها با طلا و نقره و استیل ضد زنگ و پلاتینیوم برای مردان و زنان   ساخته می شدند و این همکاری تا دهه 50 ادامه داشت

ساعت هرمس

تولید عطر و ادکلن توسط برند هرمس

تا اواخر دهه 50 شرکت هرمس سخت مشغول طراحی و مدل های جدید کیف بود و در این راه موفق هم شدند. در سال 1961 این برند وارد دنیای عطر و ادکلن شد. اولین عطر او با نام کالیشه معروف و معرفی شد و نامش را از لوگی این برند که، یک کالسکه چهار چرخ سر پوشیده بود الهام گرفتند.

عطر و ادکلن هرمس
ادکلن هرمس

شرکت هرمس با گذشت زمان محصولات خود را گسترش داد و کراوات مردانه، ساعت‌ها و طرح‌های جدید روسری را توسعه داد. امروزه هرمس دارای 283 فروشگاه در سراسر جهان است و از سال 1920 این برند هر سال یک تم رنگی برای مجموعه های خود ارئه می دهد.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. در این مقاله درمورد تاریخچه پر فراز و نشیب و جذاب برند هرمس صحبت کردیم. با مراحل تولید اولین محصولات این برند آشنا شدیم. همچنین داستان‌هایی که حول برخی محصولات ایجاد شده است را نیز خواندیم. شرکت ژینو نیز با تولید محصولات متعدد با طرح‌های مختلف سعی کرده است تا انتخاب‌های گسترده ای را برای کاربران خود فراهم کند. به همین دلیل می‌توانید از محصولاتی مانند کیف و جامدادی های چرم ژینو نیز دیدن کنید. همچنین نظرات گران بهای خود را در انتهای همین مقاله برای ما بنویسید.

ارسال دیدگاه