برند پوما و جدال جذاب دوبرادر!

تاریخچه برند پوما و جدا شدن موسس آن از برند آدیداس

برادران داسلر و شکل گیری برند پوما

دو برادر با نام های رودولف و آدولف داسلر اولین گام خود را برای محصولی تازه و سریع برداشتند. آنها اولین کارخانه خود را به اسم برادرآن داسلر در هرتزوگناوراخ آلمان تأسیس کردند و بی خبر بودن از اینکه روزی کفش های ورزشی آنها قرار است جهانی شود.

در داخل شهر آنها اولین کارخانه کفش نبودند، کارخانه های کفش کوچک بسیاری وجود داشت که در سر تا سر شهر پخش شده بودند و متاسفانه بسیاری از آنها نتوانستند بیشتر از دهه های 1950 یا 1960 باقی بمانند. برادران داسلر اولین کارگاه خود را در آشپز خانه مادرش راه اندازی کردند و در سال 1924 به مکان مناسب تری نقل مکان کردند

در سال های اولیه کار خود هر دو برادر شهرت پیدا کردند و اکثر ورزشکاران آلمانی در بازی های المپیک تابستانی آمستردام 1928 کفش های میخ دار این شرکت را می‌پوشیدند. در سال 1936 دونده ای به نام جسی اوونز در بازی های المپیک برلین چهار مدال طلا بدست آورد و این در حالی بود که این ورزشکار کفش های مخی دار برادران داسلر را پوشیده بود.

با تلاش های بی وقفه این ورزشکار صاحب مدال های بیشتری شد و هفت مدال طلا و پنج مدال برنز بدست آورد به همین دلیل ورزشکاران فکر می‌کردند دلیل موفقیت او کفش های اوست از این رو ورزشکاران زیادی این کفش هارا خریدند.

شکل گیری بند پوما و آدیداس

شروعی دوباره

28 سال پس از تاسیس شرکت، برادران داسلر از هم جدا شدند و راه های جدا گانه ای را در پیش گرفتند. رودولف داسلر به ساختمان دیگری که متعلق به خانواده بود نقل مکان کرد. او به همره 14 کارگر این انبار را به یک کارخانه تبدیل کرد و شرکت خود را تاسیس کرد.

 این مکان به عنوان یک تجارت در ژانویه 1948 ثبت شد و چند ماه بعد در ژوئن 1948 فعالیت خود را آغاز کرد. چهار ماه بعد نام برند خود را یعنی  PUMA را در اداره ثبت اختراع ثبت کرد و در 14 ژانویه 1949 به ثبت تجاری آلمان اضافه شد.

برند آدیداس از کجا شروع شد؟

مطالعه سرگذشت برادر دیگر و چگونگی تاسیس برند آدیداس

شروعی دوباره برای شرکت پوما

اگرچه رودولف از صفر شروع کرد ولی به موفقیت های پی در پی دست یافت. اولین کفش بسیاری از ورزشکاران را تامین کرد همچنین اعضای تیم ملی آلمان غربی این کفش ها را در اولین مسابقه فوتبال این کشور بعد از جنگ پوشیدند و پیروز شدند.


نوآوری برای فوتبال

در سال 1952 کفش پوما سر و صدای زیادی کرد. رودولف داسلر با کمک کارشناسی به اسم سپ هربرگر مربی ملی آلمان غربی اولین کفش هایی که کفی آنها دارای میخ بود را ساخت که این نوع کفش ها برای بازیکنان فوتبال عالی بود.

نوآوری های برند پوما در عرصه فوتبال

پوما در حال رشد کردن

برند پوما برندی موفق بود و با فروش کفش های خود به بازیکنان آلمانی و بر آلمانی ها در بازی باعث موفقیت روز افزون او بود و با دادن تبلیغ به کمپین ها تبلیغاتی شهرت او بیشتر شد. همچنین پوما در شکستن یک رکورد جهانی نقش داشته است و دوندگان بسیاری توسط کفش های پوما رکورد های بسیاری شکستند.

 

 

1958 طراحی لوگوی جدید پوما

سال بعد دومین لوگوی این برند به ثبت رسید فیلم استریپ برای تثبیت برند لوگو را در داخل کفش ها نیز قرار داد و این کار برای تمام کفشهای پوما انجام می‌شد و به لطف رسانه ها در تمام دنیا نشان داده می‌شد.

از آنجایی که برزیل در آن سال ها در مسابقات حجهانی جام بدست آوردند یک پیروزی بزرگ برای این شرکت به حساب می‌آمد چون چون کفش های فوتبالی پوما را به پا داشتند و با کمپین تبلیغاتی که داشتند به موفقیت زیادی دست پیدا کردند.

 

 

1967 لوگوی پوما

این لوگو معروف ترین لوگوی پوما است که پوما در سمت راست و بالای کلمه قرار گرفته و حالت جهش دارد روی این لوگو در طول سال فقط تغییرات جزئی اعمال شده ولی همچنان دارای زیبایی زیادی است.

محصولات جذاب برند پوما

1968 دستیابی به موفقیت زیاد

در سال 1968 کفش منحصر به فردی طراحی کردند که که بسیار جالب بود کفی آن دارای 68 پرز کوچک به طول تنها 4 میلیمتر در قسمت جلویی قرار داشت و تعداد زیادی از ورزشکاران آمریکایی از این کفش ها استفاده کردند و رکورد هایی را در زمین بارزی شکستند.

در سال 1974 پوما پیراهن های تیم ملی هلند را طراحی می‌کند که به رنگ نارنجی و دارای دو خط راه راه می باشد این پیراهن و شرت ورزشی که دارای دو راه راه باعث شد برای دومین بار ببرند.

در سال 1990 لوتار ماتئوس، بازیکن پوما کینگ، آلمان را به عنوان قهرمانی این کشور در جام جهانی ایتالیا هدایت کرد. کاپیتان تیم ملی همچنین به عنوان “فوتبالیست سال اروپا”، “فوتبالیست سال جهان” و “ورزشکار جهان” انتخاب شده است.

اسپانسر شدن برند پوما در فوتبال و سایر ورزش ها

امروز پوما

پوما در سال 2010 از هفت فدراسیون فوتبال در جام جهانی در افریقای جنوبی حمایت می‌کند از جمله تیم های آفریقایی به نام غنا، کامرون، ساحل عاج و الجزایر، در کنار ایتالیا، سوئیس و اروگوئه همچنین لباس های چشمگیری را طراحیی میکنند که در بازی ها حرف اول را میزدند

در سال 2017 پوما به موفقیت زیادی رسید و به فروش 4 میلیارد یورو دست یافتند و تیم های بزرگی با برد آنها در مسابقات شادی کردند. این برند همکاری هایی با بازیگران و خاننده هایی مانند سلنا گومز داشته تا کمک کند محصولات زنانه پوما نیز شناخته شود چون پوما علاوه بر کفش به تولید لباس های ورزشی و چمدان های ورزشی می‌پردازد.

در این مقاله از ابتدای کار برند پوما کفته شد تا آخر اینکه سازنده این برند شخصی به نام رودولف داسلر بوده و با موفقیت های پی در پی به نتیجه زیادی رسید و در تمام مدت همکاری دوستان خود را فراموش نکرد.

 

منبع

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
ارسال دیدگاه