معرفی و آموزش گام به گام سایه چشم

آموزش انواع سایه

معرفی و آموزش گام به گام سایه چشم

در بازار، انواع سایه ها با قیمت های مختلفی وجود دارند چون صنعت محصولات زیبایی مدام در حال پیشرفت است و اگر شما در بین انبوهی از مدل و انواع سایه ها نمی‌توانید انتخاب درستی داشته باشید تا انتهای مقاله با ما همرا باشید. در اینجا همه چیزهایی که باید درمورد هر نوع سایه چشم بدانید و اینکه چگونه یک سایه مناسب چشم خود انتخاب کنید را به طور کامل توضیح دادیم.

انواع سایه چشم

 

1.سایه چشم پودری: انواع سایه چشم پودری رایج ترین سایه ها هستند که طرفداران بسیاری دارد و اگر به صورت مبتدی می‌خواهید آرایش کردن چشم را یاد بگیرید استفاده از این نوع سایه ها بسیار مناسب است. این نوع از سایه ها در هر رنگی که بتوانید تصور کنید وجود دارند.

سایه های فشرده پودری همانطور که از نامش مشخص است در قالب های کوچکی فشرده می‌شوند که می‌توانید به صورت جداگانه یا به شکل یک پالت سایه تهیه کنید. در حالی که پالت های سایه مات بیشتر مرسوم هستند اما سایه های براق و درخشانی هستند که بسیار پرکاربردند.

آرایش چشم

انواع سایه چشم که حالت ماتی دارند برای استفاده در بالای پلک و گوشه بیرونی چشم مناسب هستند. درحالی که از سایه های براق می‌توان برای مرکز و گوشه داخلی چشم ها استفاده کرد، البته امروزه پالت های بسیاری وجود دارند که ترکیبی از سایه های مات و براق هستند و استفاده از آنها بسیار آسان است.

هنگام استفاده از انوع سایه بهتر است از یک برس مویی نرم استفاده کنید تا رنگ ها به خوبی پخش یا ترکیب بشوند، اینگونه شما یک آرایش چشم ظریف و متراکمی خواهید داشت و بهتر است در انتها با انگشت سبابه و به صورت ضربه های آرام رنگ ها را تثبیت کنید.

انواع سایه چشم پودری

2.سایه چشم کرم: انواع سایه چشم کرم دارای رنگ های تند و خنثی هستند و به عبارتی می‌توان گفت تنوع رنگی خوبی دارد. این سایه ها در ظرف های تیوپی و شیشه ای بسته بندی می‌شوند. رنگ دانه هایی که در این سایه های کرم وجود دارند به خوبی ترکیب می‌شوند ولی نقطه ظعف انواع سایه های کرم این است که در هوای گرم و مرطوب ثبات خودشان را از دست می‌دهند و پوششی که ایجاد کرده را از دست می‌دهد.

استفاده از این سایه ها برای پوست چرب توصیه نمی‌شود و هنگام استفاده از این وسیله آرایشی بهتر است از برس نرم مویی استفاده کنید. همچنین نباید از انگشتان خود استفاده کنید زیرکه گرمای نوک انگشتان باعث ذوب شدن سایه شده و باعث آشفتگی در آرایش شما می‌شود.

سایه چشم و نحوه استفاده آن

3. سایه چشم مایع: انواع سایه چشم مایعه وجود دارد که ظاهری مانند برق لب دارند یعنی در ظرف های لوله ای و شیشه ای کوچک عرضه می‌شوند. استفاده از سایه چشم مایع مانند کشیدن برق لب روی پلک چشم است و دارای همان بافت و همان حس است.

سایه های مایع را می‌توان به عنوان پایه برای سایه های دیگر استفاده کرد و اینگونه شما یک آرایش چشم براق و درخشانی خواهید داشت و ماندگاری و شادابی آرایش شما را بیشتر می‌کند. البته به یاد داشته باشید که این نوع سایه مانند سایه های کرمی ممکن است بر اثر گرما و رطوبت ساختار اولیه خود را از دست بدهد.

با وجود انواع سایه ها و نوع پوستی که دارید شاید سردرگم شوید  ولی از امتحان کردن نترسید و انواع سایه های چشم را امتحان کنید تا سایه مناسب چشم خود را پید اکنید.

نحوه آرایش چشم
23

برسی و معرفی شیک ترین اکسسوری زنانه

آموزش سایه چشم

آموزش آرایش چشم

همه ما می دانیم که چشم ها دریچه ای به درون انسان است، به همین دلیل است که خانم ها علاقه دارند به چشمان خود زینت ببخشند و زمان طولانی را صرف آرایش چشم می‌کنند.

اگر اهل آرایش نیستید در ابتدا استفاده از سایه چشم ممکن است دشوار به نظر برسد و با پرسش های زیادی روبه رو می‌شوید که برای هر فرد مبتدی عادی است. در ادامه با خواندن مطالب و آموزش های گام به گام سایه چشم می‌توانید نحوه استفاده از این لوازم آرایشی را بیاموزید.

مدت‌ها است که آرایش غلیظ و با رنگ های جیغ و زننده از مد افتاده است و سادگی نماد زیبایی اعلام شده است، پس به آرایش های کم و روزمره قانع باشید تا کم کم تکنیک های درست و حرفه ای انواع سایه چشم را بیاموزید و به آن تسلط پیدا کنید. اینجا با یک آرایش ساده برای مبتدیان شروع میکنیم که بتوانید سریع دست به کار شوید.

انواع سایه چشم

مرحله اول: با پرایمر شروع به کار کنید.

همان طور که قبل از آرایش صورت، از یک پرایمر مات یا پر کننده منافذ استفاده می‌کنید باید بگویم چشم ها نیز به این محصول نیاز دارند و قبل از انواع آرایش چشم باید به پلک های خود پرایمرمناسب رنگ پوستتان را بزنید.

استفاده از پرایمر باعث شده پلک شما سطحی صاف و یکدست داشته باشد و ماندگاری سایه چشم شما را بیشتر می‌کند. اگر پرایمر ندارید نگران نباشید می‌توانید مقداری کانسیلر یا کرم پودر خود را به صورت نقطه ای روی پلک خود بکشید و به خوبی آن را پخش کنید. استفاده از کرم پودر یا کانسیلر یک راه عالی برای پوشاندن تیرگی و چین و چروک پلک شما است.

پرایمر چشم

مرحله دوم: پرایمر را با رنگ پایه تظیم کنید.

بعد از استفاده از پرایمر باید یک سایه چشم مات و رنگ روشن را از پالت خود انتخاب کنید و روی تمام پلک خود بکشید تا پرایمر تثبیت شود و از آن حالت چسبندگی اولیه خارج شود. اگر دوست دارید رنگ های فانتزی و طبیعی به عنوان پایه به کار ببرید بهتر است از رنگ صورتی استفاده کنید و با یک برس نرم روی پلک خود آن را پخش کنید.

اگر عادت به استفاده از برس های سایه ندارید می‌توانید از انگشت خود سایه بردارید و به آرامی آن را روی پلک های خود  فشار دهید تا پخش شود.

آموزش گام به گام سایه چشم

مرحله سوم:خط بین چشم و ابرو خود را مشخص کنید

با استفاده از یک سایه چشم به رنگ قهوه ای کم رنگ می‌توانید خط بین ابرو و پلک خود را مشخص کنید. این یک تکنیک ساده برای انواع سایه چشم است و فقط کافی است با یک برس مناسب که به سایه ای قهوه ای آغشته شده است آن را به آرامی روی خط جدا کننده چشم و ابرو بکشید.  دقت کنید که از سایه سبک و یکدست برای این کار استفاده کنید.

این مرحله برای افراد اختیاری است و اگر می‌خواهید چشمان شما درشت تر دیده شود بهتر است از سایه تیره تر استفاده کنید و بیشتر آن را در نیمه بیرونی چشم خود بکشید.

ارایش چشم

مرحله چهارم: گوشه داخلی و استخانی ابرو خود را برجسته کنید.

روشن ترین سایه خود را در پالت سایه انتخاب کنید و آن را زیر قوس ابروی خود بکشید تا ابروی شما تمیز و یکدست به نظر برسد. از یک سایه چشم براق طلایی یا نقره ای یا سفید استفاده کنید و توسط یک برس متراکم و نرم از گوشه چشم تا گوشه بیرونی چشم بکشید. این کار باعث می‌شود چشمان شما شاداب تر و باز تر به نظر برسد.

همچنین به جای سایه های چشم روشن می‌توانید از سایه یا هایلایتر های مایع استفاده کنید.

آرایش چشم

مرحله پنجم: آرایش چشم خود را تمام کنید.

  بلاخره به آخرین مرحله آموزش انواع سایه چشم رسیدیم. آرایش چشم خود را با کشیدن خط چشم و گذاشتن مژه های بلند و استفاده از ریمل به مرحله نهایی برسانید در مورد این سه مرحله که گفتیم زیاده روی نکنید زیرا هرچه ساده تر و می نیمال تر باشد آرایش شما زیبا تر است.

استفاده از خط چشم باعث می‌شود چشمان شما درشت تر به نظر برسد و از این طریق فرم چشمانتان را تغییر دهید. ولی اگر طرفدار خط چشم نیستید می‌توانید از انواع سایه چشم تیره استفاده کنید که ظاهری تاثیرگذار به چشمان شما می‌دهد.البته باید بدانید که این روش ماندگاری بالایی ندارد.

آموزش خط چشم

در این مقاله برای افراد مبتدی که به انواع آرایش چشم علاقه دارند  به طور کامل توضیح دادیم که چگونه به راحتی یک آرایش چشم زیبا داشته باشند و بتوانند به خوبی رنگ سایه مناسبی متناسب با رنگ چشم و رنگ پوست خود انتخاب کنند.

برجسته کردن و حالت دادن چشم ها کار سختی نیست و با روش های آسانی که توضیح دادیم می‌توانید در مجالس و مهمانی ها خیلی شیک و سریع حاضر شوید.

منبع

ارسال دیدگاه