بررسی و معرفی شیک ترین اکسسوری زنانه 2022

بررسی و معرفی بهترین مدل های اکسسوری زنانه در سال 2022

اکسسوری زنانه به اندازه لباس ها خاص و متنوع هستند و به نحوی بخشی از تاریخچه مد را تشکیل داده اند. اکسسوری های کلاسیک و قدیمی وجود دارند که سال به سال به قدمت آنها افزوده می شود و همچنان در مد باقی می ماند. دنیای مد هر روز در حال تغییر است و هر روز با یک ظاهر جدید در مقابل ما ظاهر می شود.

 

اکسسوری چیست؟

 

اگر شما علاقه دارید که هنگام پوشش از ابزار و وسایلی استفاده کنید تا جلوه و زیبایی استایل شما چند برابر شود در واقع شما از مجموعه اکسسوری فانتزی و غیر فانتزی استفاده می‌کنید. اکسسوری زنانه به تنهایی کاربردی ندارد و استفاده آنها به همراه  لباس مناسب است که به خوبی دیده می‌شوند و باعث شده جذابیت و زیبایی لباس دیده شود.

پوشیدن اکسسوری زنانه هر فرد متفاوت و نشان دهنده روحیات و سلیقه او است و تکمیل کننده تیپ و استایل هر فردی است.

اکسسوری زنانه در لغت به معنی لوازم جانبی و ابزار های فرعی است که نپوشیدن آنها ضرورتی ندارد ولی دارای اهمیت است، درواقع این ابزار های فرعی تکمیل کننده تیپ هر فردی است به همین دلیل است که در سالهای اخیر اکسسوری زنانه در تمام دنیا رواج یافته است.

انواع اکسسوری دخترانه و زنانه شامل چه مواردی می شود؟

تاریخچه اکسسوری زنانه

 

مد در طول تاریخ گسترش یافته واین مسئله زمینه پیشرفت در طراحی اکسسوری زنانه شده است. در ابتدا و آغاز تمدن بشری انسان ها به طراحی اکسسوری زنانه پرداخته اند.

به گفته تاریخدانان استفاده از اکسسوری زنانه و مردانه مربوط به 40000 سال قبل باز می‌گردد. در ابتدا از صدف، دندان، استخوان، سنگ و عناصر موجود در طبیعت استفاده می‌کردند.

بعد ها با ظهور برنز و فلزات استفاده از اکسسوری زنانه آغاز شد و مصریان خیلی حرفه ای از فلزات گردنبند های مهره ای درست می‌کردند که در میان خانواده های سلطنتی بسیار محبوب شد. به نحوی می‌توان از رومیان به خاطر ترکیب سنگ های زینتی و فلز تشکر کرد. این اکسسوری ها در قرن اول ارائه شد و تا قرن هجدهم اکسسوری مورد استفاده مردان و زنان بود و پس از آن درجه اول به زنان اختصاص داده شد و به اکسسوری زنانه تبدیل شد.

قدمت قدیمی ترین دستبند به 75000 سال قبل از میلاد در ترکیه باز می گردد. اما امروزه اکسسوری ها به ترکیبی از سنگ های قیمتی و فلز خلاصه نشده و از پلاستیک و چوب نیز به عنوان مواد اولیه ساخت آنها استفاده می‌شود که مورد پسند افراد زیادی است.

گوشواره  یکی دیگر از اکسسوری زنانه جذاب است که دربین قرن های 11 و 16 در بین خانم ها بسیار رواج داشت و در اواخر قرن هفدهم هم مردان و هم زنان از اکسسوری گوشواره استفاده می‌کردند.

کمربند و کراوات و و کلاه نیز که جزء لوازم جانبی و کاربردی است با گذشت زمان به دسته اکسسوری زنانه و مد پیوسته که با طراحی های متفاوت تبدیل به یک سبک جدید شده است.

اکسسوری چیست؟ به چه چیزهایی اکسسوری زنانه گفته می شود؟ تاریخچه اکسسوری از کجا شکل گرفته است؟

انواع اکسسوری زنانه

 

در حالی که شکل و ظاهر اکسسوری زنانه مدام در حال تغییر است ولی در دسته بندی های کلی می‌توان گفت اکسسوری زنانه در طول تاریخ نسبتا ثابت مانده است و به 5 گروه تقسیم شده است.

جواهرات: ابزار های مد روز مانند گردنبند، دستبند، گوشواره، سنجاق سینه و… مدت ها است که برای جلوه بیشتر استایل افراد استفاده می شود. استفاده از چند نوع اکسسوری زنانه به طور همزمان بسیار عادی است و امروزه به صورت تکی و چند تایی استفاده می‌کنند.

کفش: در صورتی که کفش ها و بوت های زمستانی به عنوان یک وسیله کابردی به حساب می آید و برای محافظت از پاها استفاده می‌شود، ولی به دلیل زیاده روی در طراحی های متفاوت میتوان کفش ها را به عنوان یک اکسسوری زنانه بسیار شیک دانست که روز به روز در حال تغییر است.

کلا و روسری: پوشیدن کلاه و انواع روسری جزء اقلام کاربردی هستند که در عین محافظت،میتوانند به عنوان اکسسوری تکمیل کننده ی استایل شما باشند.

دست کش: دست کش یکی از اکسسوری زنانه ترند است که امروزه بسیار در بین دختران باب شده است. برخی ازافراد از این دست کش ها با هدف گرما و محافظت و برخی دیگر با هدف تزئینی آنها را تهیه می کنند و در استایل های ظریف و مینیمال خود به کار می‌برند.

همچنین اکسسوری زنانه ای مانند کمربند، دستمال گردن، تل و بسیاری از این اقلام میتوانند گزینه خوبی برای تکمیل کننده استایل شما باشد.

وسایل کمکی برای راه رفتن: اقلامی مانند عصا از دیر باز مورد استفاده قرار می‌گرفته است. گاهی از عصا به عنوان یک اکسسوری زیبا و گاهی اوقات به دلیل نیاز پزشکی استفاده می کردند.

چرا باید از اکسسوری زنانه استفاده کنیم؟ بهترین اکسسوری های زنانه سال 2022 کدام اند؟

چرا هر خانمی به اکسسوری زنانه نیاز دارد؟

 

این سوال یک واقعیتی است که در طول قرن ها و از گذشته تا به امروز مدام مطرح شده است. ما چند دلیل مهم را فهرست کرده ایم که چرا اکسسوری زنانه باید جزء اصلی وسایل هر خانمی باشد.

چه کنیم تا با اکسسوری ها زیبا تر به نظر برسیم؟

شخصیت و سلیقه منحصر به فرد شما

 

زمانی که از اکسسوری استفاده می کنید به بهترین شکل ممکن سبک زندگی و سلیقه شما آشکار می‌شود. در واقع از طریق اکسسوری زنانه که استفاده می‌کنید می توانید نوع خاص استایل خودتان را به نمایش بگذارید و یک ظاهر منحصر به خود داشته باشید.

اکسسوری زنانه شخصیت و سلقه هر خانم را تشکیل میدهد

با استفاده از اکسسوری زنانه می‌توان تنوع ایجاد کرد

 

همه افراد لباس های قدیمی دارند که از آنها خسته شده اند ولی می‌توان با انتخاب اکسسوری زنانه جذاب یک ظاهر متفاوت ایجاد کرد و استایل را از یکنواختی خارج کرد، با این ترفند لازم نیست در هر مراسمی به دنبال لباس های جدید و گران باشید و با تغییر و استفاده اکسسوری های خود می توانید که با لباس های قدیمی نیز پر زرق و برق دیده شوید.

 

پوشش اکسسوری زنانه در موقعیت های خاص

 

برخی از اکسسوری های زنانه برای موقعیت ها خاص مناسب تر است و می‌توان متناسب با شرایط و نوع لباسی که دارید از آنها استفاده کنید و ظاهر جذابی را به وجود بیاورید. برای مثال اگر قصد دارید به همراه دوستان خود به خرید بروید میتوانید از اکسسوری زنانه برجسته مانند گردنبند و دستبند و کیفی که دارای زنجیر است استفاده کنید.

اگر به قرار شام دعوت شده اید می‌توانید از  لباسی مناسب به همراه اکسسوری زنانه ظریف، کفش پاشنه بلند و یک کیف دستی ساده استفاده کنید.

در چه موقعیت هایی میتوان از اکسسوری ها استفاده کرد؟ برای موقعیت ها و مناسبت های خاص از چه اکسسوری هایی استفاده کنیم؟

در صورت تمایل می توانید از اکسسوری ها و لوازم فانتزی ژینو نیز بازدید کنید:

نکاتی مهم درباره اکسسوری زنانه

 

1.انتخاب گردنبند مناسب: هنگامی که در انتخاب گردنبند بلند یا کوتاه تردید دارید همیشه به سراغ گردنبند بلند بروید. گردنبندی که بر روی سینه قرار بگیرد شما را بلند تر و لاغر تر نشان می دهد پس برای جلوه بهتر این اکسسوری زنانه بهتر است از کت های کوتاه استفاده کنید.

2.همیشه از دستبند استفاده کنید: همیشده از یک دستبند درشت یا چند دستبند ظریف استفاده کنید و نگذارید مچ شما خالی باشد تا زمانی که دستان خود را تکان می دهید دستان شما جلوه داشته باشد.

هنگام خرید و استفاده از اکسسوری ها به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

3.مقصد و شرایط خود را در نظر بگیرید: اگر تصمیم دارید یک گردنبند شیک استفاده کنید ایده خوبی است ولی در صورتی که در موقعیت و شرایط مناسب استفاده شود، بهتر است قبل از انتخاب اکسسوری مورد نظر موقعیت و شرایط مقصد خود را در نظر بگیرید.

 

بهترین اکسسوری زنانه که هر خانمی باید داشته باشد

 

اکنون با انواع اکسسوری زنانه و نحوه استفاده از آنها آشنا می‌شویم و در ادامه به ضروری ترین اکسسوری زنانه می‌پردازیم.

 

گردنبند: گرنبند ها یه ظرافت خاصی را به شما میدهند و می‌توانند ظاهر شما را از یک نواختی و سادگی خارج کنند.

 

گوشواره: نوع گوشواره ها بسیار زیاد و متنوع است و انتخاب هرکدام از گوشواره ها به شما حس تازه ای القا می‌کند مثلا استفاده از گوشواره های رنگارنگ به شما حس تازگی و سرزندگی می‌دهد. گوشواره های آویز پر زرق و برق هستند و برای مهمانی های مجلل مناسب هستند.

 

دستبند: همانطور که قبلا گفتیم مچ دست خانم ها نباید خالی باشد، پس از اکسسوری زنانه مطابق با سلیقه خود استفاده کنید.

 

کمربند: استفاده از کمربند میتواند استایل شما را بسیار تغییر دهد به خصوص زمانی که در پوشش خود از رنگ های خنثی استفاده می‌کنید. حتما پوشیدن کمربند را به اکسسوری زنانه خود اضافه کنید تا همیشه عالی و مرتب به نظر برسید.

 

عینک آفتابی: یک عینک آفتابی نه تنها از شما در برابر نور خورشید محافظت می‌کند بلکه باعث شده استایل شما کامل تر و جذاب تر دیده شود. عینک آفتابی ها به عنوان یک اکسسوری زنانه دارای مدل و رنگ های گوناگونی است که میتوان با سلیقه خود نوع آن را انتخاب کنید.

معرفی و بررسی انواع اکسسوری زنانه

به طور کلی اکسسوری زنانه وسیله های ظریفی هستند که باعث انسجام استایل شما می‌شود پس همان طور که به نوع لباس های خود دقت می‌کنید به اکسسوری زنانه خود نیز باید دقت کنید و در ترکیب رنگ و لباس ها به آن توجه داشته باشید.

چگونه اکسسوری خود را ست کنیم؟ چه اکسسوری هایی را باید بپوشیم؟
مطالب مرتبط
مشاهده همه
هدیه روز دختر چی بخریم؟
مد و استایل

12 ایده جذاب برای هدیه روز دختر

آموزش آرایشگری
مد و استایل

آموزش 12 استایل موی بچه گانه

آموزش انواع سایه
مد و استایل

معرفی و آموزش گام به گام سایه چشم

انواع کفش دخترانه شیک و فانتزی
مد و استایل

انواع کفش دخترانه و معرفی انواع آن

ارسال دیدگاه