مروری بر سرگذشت برند پرادا و محصولات آن

تاریخچه برند پرادا و همه ی آن چیزی که درمورد این برند جذاب رقم خورده است

در این مقاله از ژینوبلاگ قصد داریم یک موضوع و یک برند جذاب را بررسی کنیم. برند پرادا یک سرگذشت جذاب و پر فراز و نشیب دارد که امیدواریم تا انتها با ما همراه باشید و لذت برده باشید.

پرادا در سال 1913 توسط ماریو پرادا به عنوان یک شرکت کالاهای چرمی لوکس در میلان تاسیس شد. در سال 1978 میوچیا پرادا مدیریت شرکت پدر بزرگش را به دست گرفت ولی تاثیر زیادی بر دنیای مد نگذاشت. اولین موفقیت بزرگ او کوله پشتی نایلونی بود که یک برچسب نقره ای مثلثی که برند روی آن حک شده بود. طراحی های کفش و کیف دستی او مورد توجه افراد قرار گرفت و مد روز آمریکا و اروپا و ژاپن قرار گرفت.

میوچیا پرادا و همسر و شریک تجاری او، پاتریزیو برتلی، شرکت را خوب کنترل می کردند. آنها یک خط تولید لباس را درسال 1989 به سایر خط تولید خود اضافه کردند و در سال 1992 خط تولید محصولات ورزشی را اضافه کردند که از محصولات برند نایک ارزان تر بودند.

 پس از مدتی در بوتیک ها و فروشگاه هایی در پاریس و نیویورک و سانفرانسیسکو فورا به شهرت رسید. شرکت پرادا در اواخر سال 1990 درگیر موارد مالی شده بود. مانند خرید و فروش سهام شرکت هایی مانند فندی و گوچی و…

ایده های عجیب و غریب برند پرادا

طراحی های عجیب و غریب لباس ها و روشن فکری میوچیا پرادا برای هنرمندان و طراحان برجسته جذاب بود. پرادا در سال های 2003 و2004 مجموعه های بسیار قوی تولید کرد که جایگاه شرکتش را تغییر داد.

معرفی برند پرادا

پرادا یکی از موفق ترین خانه های مد در جهان است. این شرکت در سال 1913 توسط برادران پرادا، ماریو پرادا و مارتینو پرادا تأسیس شد. پرادا در تولید پوشاک و اکسسوری نیز تخصص دارد. دفتر مرکزی آن در میلان ایتالیا قرار دارد. دارایی او در حال حاظر بیشتر از 3.5 میلیارد دلار است و بیش از 12000کارمند در سراسر جهان دارد.

سالهای تاسیس اولیه برند پرادا

ماریو و مارتینو پرادا کار خود را به عنوان کارگران چرم آغاز کردند. آنها تصمیم گرفتند یک مغازه با محصولات چرمی باز کنند و محصولات چرمی خود را به فروش برسانند. اولین مغازه آنها در یکی از خیابان های اصلی خرید در میلان ایتالیا قرار داشت. نام این فروشگاه را فراتلی پرادا گذاشتند که به معنی برادران پرادا بود.

موسس و مالک برند پرادا و سرگذشت او

در ابتدا با چرم حیوانات کیف های چرم می ساختند. که پس از مدتی ساخت چمدان و کیف های مسافرتی را آغاز کردند. این شرکت تولیدی چرم، به دلیل کیفیت بالای محصولات خود افتخار این را پیدا کرد که نیاز خانه سلطنتی را تامین کند که یک دستاورد بزرگی برای این شرکت جوان بود.

این امتیاز ویژه به شرکت پرادا اجازه داد تا نشان رسمی خانه ساووی و طرح طناب را روی لوگی خود به نمایش بگذارند. این کار باعث شد تا کیفیت و اعتبار این شرکت برای افراد ثروتمند و آگاه تثبیت بشود. شهرتی که تا به امروز حفظ شده است. 

نماد سلطنتی تا به امروز روی لوگو باقی مانده است. شرکت پرادا با ارتباط عمیق و زیادی که با اشراف زاده ها و انسان های ثروتمند داشت کمک کرد به یک شرکت بین المللی تبدیل شود. از سال 1950 فراتر از ایتالیا گسترش یافت و نام این برند بیشتر شناخته شد.

شکل گیری برند پرادا و عوامل موثر بر آن

پرادا به محصولات و مجموعه‌ی خود محصولات جدیدی اضافه کرد. نکته قابل توجه در این زمان معرفی نوع خاصی از پارچه نایلونی بود که قبلا دیده نشده بود و یک کیف جدیدی با این پارچه تولید کردند که قبلا دیده نشده بود این نوع کیف بر تولید کیف تاثیر گذاشت و و تا به امروز همچنان مورده استفاده قرار می‌گیرد.

کیف های برند پرادا و محصولات متنوع این برند

ماریو پرادا تا زمان مرگش در سال 1958 این شرکت و کسب و کار را اداره می کرد. زمانی که این تجارت به دخترش، لویزا پرادا واگذار شد ماریو بر این باور بود که که زنان نمی توانند به خوبی یک تجارت را اداره کنند بنابر این تصمیم گرفت پسرانش بعد از او این مسئولیت را به عهده بگیرند ولی متاسفانه هیچ یک از پسران او علاقه ای به این کسب و کار نداشتند و اینگونه بود که لوئیزا مسئولیت را به عهده گرفت. 

او حدود 20 سال مسئولیت را به عهده گرفت و شرکت را اداره کرد. و در سال 1978 شرکت را به دخترش میوچیا پرادا سپرد. هنگامی که شرکت را لوئیزا رهبری می‌کرد، کسب وکار بزرگ نشد و این برند تنها یک فروشگاه داشت.

صاحب برند پرادا و تولید کننده محصولات متنوع و جذاب برند پرادا

میوچیا پرادا باعث شد دوباره شرکت پدر بزرگش جان بگیر و با قدرت ادامه دهد. او با پاتریزیو برتلی همکاری کرد تا نوآوری هایی را معرفی کند که زمینه را برای رشد شرکت فراهم آورد. اولین ساخته میوچیا کوله پشتی نایلونی بود. این کوله پشتی ها از نایلون ویژه ای ساخته شده بودند که این ایده توسط ماریو، پدربزرگ میوچیا ایجاد شده بود. 

این کار آنها باعث موفقیت بزرگی شد و در سال 1979 خط تولید پرادا را گسترش داد که مجموعه کفش های زنانه را شامل می شد که با استقبال زیادی مواجه شد. همچنین ماریو در سال 1985 خط تولیدی از کیف های دستی چرمی را راه اندازی کرد این کیف ها دارای استحکام و جلای زیادی بود و به موفقیت تجاری رسید. کیف های دستی یکی از پرفروش ترین محصولات این برند بود.

کیف چرم و باکلاس برند پرادا
معرفی برند بربری و تاریخچه ایجاد برند بربری بیوگرافی بربری

مطالعه سرگذشت برند Burberry و محصولات جذاب این برند!

اولین خط تولید لباس زنانه برند پرادا

این دختر جسور در اقدامی دیگر تصمیم گرفت که به طراحی و تولید لباس های زنانه بپردازد. او در سال 1988 اولین مجموعه لباس های زنانه را راه اندازی کرد. این لباس ها به دلیل داشتن پارچه های مرغوب،رنگ زیبا و طراحی خاص معروف بود. پرادا به دلیل شرکت در هفته مد میلان شهرت پیدا کرد و از آن زمان تا کنون به یکی از ویژگی های این برند تبدیل شده و آن را تبدیل به یک خانه مد جهانی کرده.

در سال 1992 ماریو یک خط تولیدی را راه اندازی کرد به نام Miu Miu که مخفف میوچیا استو این خط تولید مختص مشتریان جوان بود. این خط تولید مدی پیچیده و تحریک آمیز بود که بسیاری را به این برند جذب کرد. اندکی بعد این برند شروع به تولید لباس های مردانه کرد که با شرکت در مراسم های مد پرادا در سال 1993 به نمایش گذاشته شد. برند پرادا پس از مدتی به تولید لباس های ورزشی پرداخت و نشان داد که می‌شود با لباس های گران نیز ورزش کرد.

در سال 1994 درآمد این شرکت بسیار خوب بود و مدتی با چند فرد مشهور مانند اوما تورمن، هنرپیشه برتر هالیوود در آن زمان یکی از طرح های برند پرادا را در مراسم اسکار پوشید و این برند به همه نشان داده شد.

در سال 2000 با همکاری شرکت  Luxxotica خط تولید عینک را راه اندازی کردند. و در سال 2004با همکاری با یک شرکت عطر سازی اسپانیایی یک خط تولید عطر سازی را ایجاد کردند که در ابتدای کار روی عطر های زنانه تمرکز کرد و در سال 2006 عطر های مردانه نیز معرفی کرد.

عطر ها و ادکلن های پرطرفدار برند prada

شکست برند پرادا

یکی از محصولات این برند که با شکست زیادی موجه شد کفش های پاشنه بلند آن بود که که با پوشیدن آنها توسط مدل ها تلو تلو میخوردند و اعتبار خود را از دست داد و تبلیغات بدی را نسبت به کفش این برند ایجاد کرد. این شرکت تصمیم گرفت کف کفش ها را ابریشم قرار دهد تا از لغزش جلو گیری کند ولی تاثیری در آن نداشت.

 

در این مطلب سعی کردیم در مورد مطالب زیر مفصل صحبت کنیم که امیدواریم از مطالعه آن ها لذت برده باشید.

1خلاصه کلی داستان پرادا

2 فیلم طراحی کیف و کفش برند پرادا

3 معرفی برند پرادا

4 محصولات پرادا

5 پیشرفت پرادا

6 شکست پرادا

 

منبع:

https://fashion-history.lovetoknow.com/fashion-clothing-industry/fashion-designers/prada

ارسال دیدگاه