انواع خط چشم و آشنایی با فرم چشم ها

انواع خط چشم مدادی و ماژیکی

انواع خط چشم

انواع خط چشم  ها در بازار وجود دارند تا شما بتوانید متناسب با نیاز و سلیقه خود، خط چشم خود را خریداری کنید ولی گاهی اوقات نمی‌دانیم خط چشم مناسب چشم ما چگونه است و از چه نوع خط چشمی باید استفاده کنیم؟

دقیقا زمانی که فکر می‌کنید انواع خط چشم‌ها را می‌شناسید و کاربرد آنها را یاد گرفتید، یک خط چشم جدید وارد بازار می ‌شود، پس به طور کلی دنیای لوازم آرایش از جمله انواع خط چشم نا محدود است و انتهایی ندارد و اگر در اینترنت به دنبال شناخت انواع خط چشم و طرز استفاده آن هستید توصیه می‌کنم تا انتها این مقاله را دنبال کنید.

انواع آرایش لایت

1-خط چشم مدادی

یکی از پر کاربرد ترین انواع خط چشم ها، خط چشم مدادی است. استفاده از خط چشم مدادی بسیار راحت و آسان است که گزینه خوبی برای افرادی است که می‌خواهند به تازگی خط چشم کشیدن را یاد بگیرند. این نوع خط چشم دارای رنگ های بسیاری است که بدون هیچ ایرادی روی پلک و مژه های شما کشیده می‌شوند.

انواع خط چشم مدادی در بازار وجود دارند که مرسوم ترین آنها از نوع قدیمی هستند که باید آنها را تراشید تا نوک آنها تیز شود ولی برخی دیگر از این نوع ،خط چشم مکانیکی نام دارند که با چرخاندن انتهای آن خط چشم بیرون می آید و می‌توان از آن استفاده کرد.

تنها نقطه ضعفی که انواع خط چشم مدادی دارند این است که با هر بار استفاده و کشیدن خطوط نازوک و دقیق باید از قبل آن را تراش کرد اما در مقایسه با دیگر خط چشم ها کارایی بیشتر و هزینه کمتری دارد.

انواع خط چشم مشکی

2- خط چشم مایع

انواع خط چشم مایع برای داشتن یک آرایش جسورانه و بی نقص عالی هستند. این نوع خط چشم بیشترین دقت را در کشیدن خط چشم به شما می‌دهد و به شما کمک می کند خیلی راحت خط هایی نازک و کاملا واظح را روی پلک چشم ایجاد کنید.

اکثرا برای کشیدن انواع خط چشم مانند خط چشم گربه ای، خط چشم مصری، خط چشم گرافیکی و… از خط چشم مایع استفاده می‌کنند. تسلط بر خط چشم های مایع بسیار سخت است و نیاز است که از لرزش دست جلوگیری شود زیرا که بسیار سریع خشک می‌شوند و نباید اشتباهی صورت بگیرد.

انواع خط چشم مایع در دو رنگ مات و براق وجود دارند که با توجه به نیاز و سلیقه خود میتوانید یکی از این دو را انتخاب و آرایش خود را تکمیل کنید.

انواع خط چشم مایع مشکی

3- خط چشم ماژیکی

اگر دوست دارید که یک خط چشم مایع را به راحتی یک خط چشم مدادی تجربه کنید حتما از خط چشم ماژیکی استفاده کنید و این دقیقا همان چیزی است که نیاز دارید زیرا که این نوع خط چشم نوکی ظریف و قلمی کشیده دارد که کابرد و استفاده از آن را آسان کرده است.

شکل خط چشم ماژیکی مانند مداد است که برای مبتدیان بسیار کابردی است و جوهر آن به گونه ای ساخته شده اند که در صورت اشتباه بتوان آن را اصلاح کرد و رنگ این خط چشم پخش نشود. انواع خط چشم ماژیکی دارای فرمول ضد لکه هستند تا بتوانید بدون خطا از آن استفاده کنید.

انواع خط چشم ماژیکی

4- خط چشم ژله ای

خط چشم ژله ای به صورت یک ظرف در دار است که با برس های زاویه دار در بازار موجود هستند. شایداستفاده از انواع خط چشم ژله ای  در ابتدا  سخت و دشوار به نظر برسد اما هنگامی که نحوه کار با خط چشم ژله ای را یاد بگیرید بسیار سرگرم کننده خواهد بود.

استفاده از انواع خط چشم ژله ای برای کشیدن خطوط به دور چشم و مژه ها بسیار عالی هستند و توانایی کشیدن بازه ی گسترده ای از انواع خط چشم را در اختیار آرایشگران قرار می دهد زیرا که با تغییر زاویه برس می توان میتوان خط چشم های متفاوتی کشید به همین دلیل این ابزار بهترین دوست آرایشگران هستند.

انواع خط چشم ژله ای به دلیل داشتن درصد موم بالا ضد آب هستند و دوام بالایی دارند. خط چشم های ژله ای به سرعت خشک می‌شوند پس برای استفاده از آن  مانند خط چشم مایع نباید لرزش دست داشته باشیم که با تمرین میتوان به این مهارت دست یافت.

خط چشم ژله ای مشکی

5- سایه به عنوان خط چشم

نمی‌توان استفاده از سایه را جایگزینی مناسب به جای  خط چشم دانست اگرچه استفاده از سایه برای کشیدن انواع خط چشم، یک راه سریع  و آسان است که جایگزین راحتتری برای خط چشم های مایع و مدادی است.

می‌توانید خط چشم سایه را جایگزین خط چشم مایع و رنگی کنید و یک خط روی مژه خود بکشید که این کار بسیار سرگرم کننده است. استفاده از برس پهن و زاویه دار برای کشیدن انواع خط چشم سایه ای بسیار مناسب است. برس را به سایه آغشته کنید و پشت پلک خود بکشید.

اکنون که با انواع خط چشم و نحوه استفاده از آن آشنا شدید می‌توانید یک آرایش کامل داشته باشید و در ادامه نحوه استفاده از خط چشم و نوع خط چشمی که مناسب فرم چشمان شما باشد را مطالعه می کنید.

انواع خط چشم به عنوان سایه

نحوه استفاده از انواع خط چشم برا تمامی فرم های چشم

یک خط چشم ساده می‌تواند ظاهر ساده شما را تغییر دهد. مهم نیست که آرایش چشم شما چقدر زرق و برق دارد باید بدانید بدون خط چشم آرایش چشم شما ناقص است. نحوه کشیدن خط چشم هر فرد متناسب با نوع چشم و فرم صورتی که دارد متفاوت است.

کیف آرایشی ست بابونه

مشاهده و خرید کیف آرایشی و انواع کیف فانزی و چرم دخترانه

انواع خط چشم

1-انواع خط چشم برای چشم های درشت

چشم های درشت همان طور که از نامش پیدا است به نسبت سایر ویژگی های صورت مانند لب و بینی بیشتر جلوه می‌کنند. از آنجایی که چشمان شما یکی از ویژگی های برجسته شما است باید با خط چشم درست و بدون ایراد به آن جلوه دهید.

بهتر است برای برجسته کردن چشم های خود زیاد از خط چشم مشکی استفاده نکنید و یک خط چشم قهوه‌ای ملایم را جایگزین آن کنید. دقت کنید که از خط چشم های سفید و هلویی اجتناب کنید چون این خط چشم ها باعث بزرگ تر شدن چشمان شما می‌شود.

کشیدن خط چشم بر روی پلک بالا و پایین باعث شده چشمانتان کوچک و کشیده تر به نظر برسد. اگر چشمانتان درشت و عروسکی است بهتر است از خط چشم روباهی استفاده کنید تا چشمانتان کشیده تر نشان داده شود.

برای زیبا تر شدن بهتر است از یک سایه قهوه ای استفاده کنید و آن را به سمت بالا و شقیقه ها بکشید. همچنین می‌توان از یک سایه بژ و مایل به سفید بر روی پلک های خود بزنید و مانند سایه قهوه ای به بیرون چشم خود بکشید.

برای همراه شدن با مد بهتر است خط چشم خود را با استایل و پوشش خود هماهنگ کنید.

انواع آرایش برای چشمان درشت

2- انواع خط چشم برای چشم های کوچک

در طرف دیگر چشم های کوچک و ریز قرار دارند یعنی چشم های شما کوچک تر از سایر اعضای شما قرار دارد. هدف از خط چشم برای چشم های کوچک و نازک بزرگ تر جلوه دادن آن است. می‌توانید از خط چشم هایی به رنگ هلویی، بژ استفاده کنید و از مداد مشکی برا مژه های پایینی خود استفاده کنید زیرا باعث می‌شود چشم ها کشیده تر جلوه کند.

برای به وجود آوردن چشمی درشت بهتر است از خط چشم به صورت زخیم تری بر مرکز پلک های خود بکشید و آن را به سمت گوشه های داخلی یا خارجی خیلی باریک بکشید. خط چشم های آینه ای و نئونی به دلیل بازتاب نور، چشمان شما را درشت تر و درخشان تر نشان می‌دهد.

انواع خط چشم بای چشم هایریز

3- انواع خط چشم برای پلک های افتاده

پلک های افتاده دارای چین و چوروک است که به طور طبیعی آویزان هستند و زمانی که چشم ها باز هستند چشم ها پف دار نشان داده میشوند. سعی کنید برای کشیدن خط چشم برای چنین چشم هایی از خطوط پرنگ و زخیم استفاده کنید که به خط مژه بسیار نزدیک باشد. کسانی که دارای پلک های افتاده یا پف دار هستند به نحوی باید خط چشم بکشند که با بازشدن چشم ها این خط کاملا مشخص باشد.

از آنجایی که قسمتی از پلک ها پنهان است، انواع خط چشم هایی که می‌کشند ممکن است بر روی پلک هایشان لکه یا محو شود بنا بر این توصیه می کنیم از یک خط چشم ضد آب و ضد لک استفاده کنند تا بدون تغییر در جای خود باقی بمانند.

خط چشم های ماژیکی برای پلک های افتاده بسیار عالی هستند زیرا برای مدت طولانی میتوانند بدون لکه در جای خود بماند و میتوان خطوط ضخیم و پر رنگی را با آن ها کشید.

خط چشم برای ئلک های افتاده

4- انواع خط چشم برای چشم بادامی ها

زمانی که مستقیم به جلو نگاه می کنید، اگر لبه های بالا و پایین عنبیه شما کمی توسط پلک های شما پوشیده شده باشد شما چشم بادامی هستید. اغلب چشم های بادامی را با چشم های گرد اشتباه می‌گیرند، چشم های بادامی به سمت گوشه داخلی باریک تر هستند.

اگر دارای چشم هایی بادامی هستید بسیار خوش شانسید چون انواع خط چشم ها باعث زیبایی این نوع چشم ها می‌شوند و چشم هارا برجسته تر و گیرا تر می‌کند. البته فراموش نکنید که در کشیدن خط چشم ظرافت و رعایت فرم آن حفظ شود.

اگرچه بیشتر چشم بادامی ها دارای خطوطی به سمت بالا دارند ولی برخی چشم بادامی ها در گوشه بیرونی چشمهایشان دارای شیب و خط رو به پایین هستند که باعث شده پلک بالایی کشیده تر جلوه کند به همین دلیل هنگام کشیدن انواع خط چشم باید یک خط بالا در امتداد خطوط چشم خود بکشید تا فرم چشم ها بلند و کشیده جلوه کند.

انوع خط چشم برای چشم بادامی

با خواندن این مقاله از انواع خط چشم ها آگاه شدید و نحوه استفاده صحیح از آنها را آموختید همچنین با انواع مختلف چشم ها آشنا شدید و فهمیدید که چشم شما از چه نوعی است و از چه نوع خط چشم مناسب چشم خود می توانید استفاده کنید. اگر به مد و استایل و فشن علاقه دارید می‌توانید با ورود به سایت ما به مطالعه انواع مقاله های برند و پوشاک و… بپردازید.

 

 

 

منبع

ارسال دیدگاه