آینه دستی چیست؛ هنگام خرید به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

آینه دستی ژینو

بانوان امروزه از وسایل بسیار زیادی استفاده می کنند. در کنار این وسایل زیاد مانند وسایل آرایشی و کیف های متنوع، آینه دستی جایگاه ویژه ای دارد. به همین دلیل در این مقاله سعی داریم به توضیح کامل و جامع درمورد آینه دستی که در فروشگاه ژینو نیز با طرح های مختلف و جذاب و همچنین متفاوت موجود است بپردازیم.

آینه سطح بازتاب کننده ای هست که اجسام نورانی را در روبه روی خودش نشان می دهد و به تصویر می کشد و نوع این تصویر ایجاد شده بستگی به فاصله جسم تا آینه نور وارونگی و جنس آینه دارد. این وسیله بازتاب کننده تصویر از زمان های بسیار قدیم تا کنون نقش پررنگی را در زندگی ما داشته و استفاده زیادی دارند.

آینه دستی
آینه دستی

تاریخچه آینه

در گذشته های دور برای دیدن تصویر خود از آب حوضچه های تاریک یا یک ظرف ابتدایی یا برخی فلزات استفاده می کردند. یک آینه خوب آینه ای است که دارای یک سطح صاف و صیقلی باشد و تصویر را به خوبی منعکس کند.

آینه دستی
آینه دستی

اولین آینه ها از یک سنگ صیقلی آتشفشانی به نام ابسیدین ساخته شد. ابسیدین یک سنگ آذرین است که به شکل آینه می باشد و هنگامی که گدازه های آتشقشان بیرون می آید به سرعت، بلور تشکیل می دهند و یه سطح براقی را ایجاد میکند.

سنگ های تشکیل دهنده آینه
سنگ های باستانی آینه

نمونه هایی از آینه های ابسیدین در یکی از شهر های ترکیه یافت شده که قدمت آن 6000 سال قبل از میلاد مسیح است و آینه های مس جلا داده شده در بین النهرین برای 4000 سال قبل از میلاد مسیح است.

همچنین در عصر برنز آینه ها از یک سطح سیقلی از جنس برنز و مس ونقره یا سایر فلزات ساخته می شدند رفته رفته با گذشت زمان پیشرفت کردند و آینه هایی از جنس فلز اسپکولوم که آلیاژی از مس و قلع که بسیار بازتاب کننده نور است چند قرن پیش برای آینه استفاده می شد. چنین آینه هایی ممکن است از چین و هند سرچشمه گرفته باشند و در آن زمان چون آینه ها به سختی و با فلزات نایاب ساخته می شدند بسیار گران بوند و فقط در دست ثروتمندان دیده می شد.

آینه دستی قدیمی
آینه دستی قدیمی

در یونان باستان، برخی از آینه دستی ها از نظر اندازه بسیار بزرگتر بودند و به بینندگان اجازه می دادند انعکاس تمام بدن خود را ببینند. تولید این آینه ها به قدری سنگین و گران بود که آینه های دستی بسیار محبوب تر بودند. آینه سازی برای قرن ها به عنوان یک هنر در نظر گرفته می شد، اما در دوران تاریکی زمانی که کل اقتصادها و فرهنگ ها از بین رفتند، به یک هنر گمشده تبدیل شد.

در دوران رسانس دوباره ذوق ساخت آینه ای از جنس شیشه به وجود آمد. این آینه های شیشه ای جدید برای اشراف تبدیل به خشم شد. به گفته یکی از کنتس های قرن هفدهم، همانطور که گفته شده است، «من یک قطعه زمین بدی داشتم که چیزی جز گندم نمی آورد. فروختم و در عوض این آینه زیبا را گرفتم. آیا معجزه نکردم؟

انواع آینه ها

آینه ها ازطریق مختلفی میتوان دسته بندی کرد مثلا از طریق شکل و نوع مواد و روش های ساخت و بازتابی آن دسته بندی کرد. در اینجا می خواهیم آینه ها را بر اساس نوع شکل دسته بندی و توضیح دهیم.

آینه محدب
آینه جذاب و فانتزی

شکل های آینه ها به صورت مسطح محدب و مقعر است:

آینه های مسطح همان آینه هایی است که در طول روز از آن استفاده می کنیم و تصویر ایجاد شده در آینه هم اندازه با جسم واقعی است. آینه های برآمده یا محدب یک تصویر مجازی را ایجاد می کند که اندازه آن از اندازه واقعی جسم کوچک تر است و حوضه دید آن بسیار وسیع است.

سطح آینه های فرورفته یا مقعر، رو به داخل فرورفته است و شکلی مثل کاسه  دارد و نوع تصویری که ایجاد می شود اگر در نقطه کانونی ایجاد شود تصویر مجازی و در پشت آینه و بزرگ تر شکل می گیرد ولی در موارد دیگر تصویر حقیقی وارونه است.

آینه ها
انواع آینه

آینه یکی از لوازم ضروری برای روتین روزانه است به خصوص بانوان و دختر خانم هایی که به آرایش کردن علاقه دارند و زمان زیادی با آینه سر و کار دارند و به آراستگی خود اهمیت می دهند باید در انتخاب این محصول خیلی دقت کنند.

طراحی این محصول  بسیار ساده است ولی برای شما کار های زیاد و متفاوتی را انجام میدهد. یک سطح شیشه ای آینه ای که روی یک دسته نصب شده و وزن سبک و اندازه کوچک آن باعث شده به راحتی بتوان آن را حمل کرد.

آینه های دستی سنتی
آینه های چوبی قدیمی

تفاوت آینه دستی با آینه مسافرتی

آینه های دستی معمولا دارای یک دسته هستند که روی میز آرایش یا در بالای روشویی آویزان می شوند. اندازه این آینه ها به گونه ای است که میتوان به راحتی حمل کرد و آن را جابه جا کرد اما هیچ محافظی برای شیشه آینه که تصویر خود را در آن تماشا می کنید نیست.

پس ممکن است هنگام رفت و آمد ها یا هنگام استفاده در سفر اتفاقی رخ بدهد که به آینه شما آسیب برساند. در حالی که آینه های مسافرتی را میتوان به عنوان آینه دستی حساب کرد با این تفاوت که یک قسمت محافظتی برای آن در نظر گرفته شده است یا به صورت تاشو درست شده اند.

آینه ژینو

آینه های دستی ژینو از جنس چوب ام دی اف سه میل می باشد که بسیار مقاوم و با دوام است و چون آینه های چوبی از دو لایه درست شده اند ضخامت این محصول شش میل می باشد که استحکام آن را چند برابر کرده.

تمامی طرح های روی آینه ها، چاپی است و نوع چاپ طرح ها وینیل می باشد که بسیار باکیفیت و با دوام و ضد خش و ضد آب می باشد. علاوه بر آن یک لایه محافظ  به نام لمینت براق روی تمامی آینه های چوبی کشیده می شود تا از رنگ و طرح های چاپی به خوبی محافظت کند و دوام آنها را در برابر رطوبت و گرد و غبار و ضربه  بیشتر کند و تمامی آنها قابل شستشو هستند. دو طرف آینه ها طرح دار هستند ولی در یک طرف، شیشه ی آینه و طرف دیگر تصویر چاپ مورد نظر قرار گرفته است.

آینه دستی ژینو
آینه دستی ژینو

آینه ها در دو مدل دسته دار و بدون دسته تولید می شوند تا شما بتوانید مناسب با شرایط و سلیقتون خرید کنید. آینه های دسته دار هم به صورت مربعی و هم به صورت فانتزی و دخترانه تولید می شود. استفاده از نوع دسته دار آن بیشتر مناسب افرادی است که زمان زیادی را صرف آرایش می کنند و استفاده از آن در خانه راحت تر است.

 ولی آینه های بدون دسته بیشتر مناسب افرادی است که عادت دارند آینه با خود حمل کنند البته استفاده از این نوع آینه در خانه هم امکان پذیر و بسیار جالب است چون ابعاد ان نه بسیار بزرگ است نه بسیار کوچک.

آینه دستی ژینو
آینه دستی با طرح های مختلف

شاید برای شما پیش آمده که آینه دستی به دلیل ابعاد بیشتر و سطح بازتاب کننده ی بیشتری که در اختیار شما قرار می دهند برای استفاده بیشتر دوست داشته باشید ولی هنگام استفاده آسیب می بیننده چون لایه محافظی ندارند ولی شرکت تولید کننده اکسسوری ژینو برای آینه های دستی خود کیفی طراحی کرده است که از شیشه ی آینه هایش محافظت کند و نام این کیف کیف آینه است. 

این کیف آینه از جنس چرم است و دارای آستر میباشد تا مقاومت آن در برابر ضربه چند برابر شده است تا بتواند به خوبی از آینه ها محافظت کند. طرح تمامی کیف ها مانند طرح روی آینه هاست که این موضوع آن را بسیار جالب کرده است و با خرید این محصول شما صاحب یک آینه بسیار شیک شده اید.

آینه دستی پایه دار
آینه دستی و کیف آینه دستی ژینو

وزن آینه دستی ها زیاد نیست چون از جنس چوب هست سبک وزن هستند و مناسب همه سنین می باشد. آینه ها در سه سایز کوچک متوسط و بزرگ تولید میشوند. ابعاد شیشه های آینه ی کوچک6.5-6.5 و ابعاد آینه متوسط 8-8 و ابعاد آینه بزرگ 12-12 می باشد که با دسته و حاشیه های اطراف آن ابعاد بیشتری پیدا می کنند که شما میتوانید مناسب با نیاز و سلیقتون از فروشگاه اینترنتی ژینو خرید کنید.

آینه دستی پایه دار ژینو
آینه دستی پایه دار ژینو
آینه دستی پایه دار ژینو

آینه دستی ژینو دارای طرح و مدل های بسیاری است و شامل طرح کهکشانی و کاکتوس و دختر پرنسسی و میکی موس و طرح های مینیمال و لاین آرت و…می باشد. اگر به سایت فروشگاهی ما مراجعه کنید می بینید که اکثر طرح ها در دیگر محصولات و اکسسوری ها وجود دارد و شما می توانید با خرید ست محصولات یک اکسسوری زیبا برای میز آرایشی یا میز تحریر خود داشته باشید. 

همچنین انتخواب خوبی برای هدیه دادن به عزیزانتون می باشد حتی می توانید به عنوان هدیه یک گیفت زیبا را از سایت انتخاب و با چند کلیک ساده خرید کنید و با هدیه ای فانتزی و کاربردی عزیزانتان را خوشحال کنید.

آینه پایه دار جذاب
آینه پایه دار جذاب

نکات کلیدی که هنگام خرید باید به آن دقت کنید

انواع آینه ها، مانند آینه دستی، اندازه سطح بازتاب کننده

یکی از مواردی که کمتر به آن توجه میشود اندازه سطح شیشه ای آینه است. هنگام خرید دقت کنید اندازه کلی آینه هرچقدر زیاد هم باشد ولی سطح شیشه ای کوچکی داشته باشد زیاد کاربردی نیست. ممکن است ابعاد یک آینه 12 اینچ باشد ولی تنها 3اینچ سطح دید داشته باشد و بقیه با کادر و جزئیاتی تزئین شده باشند.

وزن و تعادل

شاید در نگاه و لمس اول احساس کنید که آینه دستی سبک و خوش دستی دارید ولی اگر در طولانی مدت آینه را در دست نگهدارید می بینید که دست شما درد میگیره و آینه نا متعادل قرار میگیرد. پس از آینه ای استفاده کنید که متعادل باشد تا هنگام استفاده احساس خستگی نکنید

کیفیت آینه

سعی کنید آینه هایی با کیفیت عالی استفاده کنید که نور را به خوبی بازتاب می کنند و تصاویر بسیار شفافی به شما نشان میدهد. آینه های ارزان قیمت اصولا از کیفیت کمتری برخوردارند پس بهتر است بیشتر هزینه کنید ولی آینه با کارایی بالا بخرید.

قابلیت بزرگ نمایی

برخی آینه ها قابلیت این را دارند که تصاویر را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان دهد و میتواند تصاور بسیار کوچک و ریز را با دقت بالاتری نشان دهد.

مواد و زیبایی

آینه ها از مواد مختلفی مانند چوب و فلز و پلاستیک ساخته می شوند ولی برخی از آینه ها به‌ ویژه طرح‌های کلاسیک که به دوران ویکتوریایی مربوط است دارای جزئیات بیشتری هستند که این جزئیات در کادر و دسته آین ای زیاد باشد زیبایی اورا چند برابر می کند

در حالی که متریال یا ظاهر به عملکرد آینه کمک نمی کند، چیزهای کمی باعث می شود احساس زنانگی بیشتری نسبت به یک آینه زیبا و زیبا داشته باشد.

کیفیت ساخت

اینکه یک آینه دستی چقدر خوب ساخته شده است معمولاً تعیین کننده مدت زمان ماندگاری آن است. آینه‌های ارزان‌تر معمولاً از پلاستیک سست ساخته شده اند که سطح آینه های نازک بیشتر حساس اند و احتمال شکستی آن بیشتر است پس بهتر است از آینه های با کیفیت و ضخیم تری استفاده کنید.

قیمت

آخرین عاملی که باید به آن دقت کنید قیمت آینه ها است امروزه بر خلاف گذشته که آینه ها مخصوص اشراف بودند و قیمت پایینی دارند ولی هرچه ارزان تر باشد مطمعن باشید ماندگاری کمتری نیز دارد.

آینه جمع و جور چه آینه ای است؟

آینه جمع و جور یک آینه دستی در یک قاب لولایی کوچک است که برای آرایش سریع هنگام بیرون و سفر استفاده می شود. آنها در کیف یا جیب شما نگهداری می شوند و به خوبی در فضای کمی قرار می . گیرند. همچنین این آینه ها برای لوازم آرایشی استفاده می شوند در یک طرف آینه و در طرف دیگر ظرف پودری آرایشی قرار دارد.

آینه های جمع و جور در سفر

از آین آینه ها در سفر میتوان به خوبی استفاده کرد ولی چون دید کمی دارد نمیتوان به خوبی برای طولانی مدت و کار های زیاد استفاده کرد.

در این مقاله سعی کردیم همه چیز را در مورد آینه ها بررسی کنیم، به توضیح درمورد آینه دستی و تاریخچه های مختلف آن پرداختیم. همچنین نکات مهمی را نیز درمورد خرید این آینه های جذاب و کاربردی ذکر کردیم. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما عزیزان مفید و کاربردی باشد.

ارسال دیدگاه